czytamyedtykiety.pl żywność

Wegańskie zupy z domowym składem dostępne w sklepach!

Dodano: 18 Stycznia 2016 Przez: Kamila Kweczke
kategoria: Produkty

Gotowe dania nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie z zupkami w proszku czy niesmacznymi pulpetami. W końcu pojawili się producenci, którzy nie myślą o jak najtańszym wyprodukowaniu żywności, ale o naszym zdrowiu. Chociaż na co dzień polecam domowe obiady to wiem, że czasem nie ma się wyboru i trzeba coś kupić. Jednak nie muszą to być: drożdżówka czy też 7Days, batoniki typu Snickers czy Mars, zupki w proszku, pizza, frytki, zapiekanki. Przecież można inaczej, czyli zdrowiej i smaczniej. Wystarczy tylko chcieć. W sklepach jest wiele dań gotowych, które można zabrać do pracy i podgrzać. Są to m. in.  zupy, makarony, pierogi, kasze z mięsem. Kilka propozycji znajdziesz w naszym Plebiscycie (klik). Niestety nie jest tak kolorowo w przypadku dań wegańskich. Wiele gotowców zawiera dodatek jaj (np. pierogi) albo mleka i jego przetworów. Na szczęście istnieją producenci, którzy myślą o wszystkich. Jednym z nich jest Homemade, który ma  w swojej ofercie zupy odpowiednie dla osób będących na diecie wegańskiej, np. Zupę z ciecierzycy z kminem rzymskim, Zupę z soczewicy z pomidorem i kolendrą, Zupę krem z pomidorów, Zupę krem z dyni z mlekiem kokosowym.

krem z marchwi

Wymienione zupy (z wyjątkiem Kremu z pomidorów) są przygotowywane na bulionie warzywnym, którego skład przedstawia się następująco: woda, marchew, cebula, por, korzeń pietruszki, świeży imbir, lubczyk świeży, liść laurowy i ziele angielskie. Czyż nie jest to niezwykle aromatyczny skład? Zupy te nie zawierają dodatku mięsa, mleka, śmietany, sera ani masła. Są to produkty wysokiej jakości, dlatego na liście składników nie znajdziesz wzmacniaczy smaku ani konserwantów. Nie ma tu miejsca na kostki rosołowe ani vegeto-kucharki (lub inne przyprawy z glutaminianem). W składzie zup nie znalazł się również popularny ekstrakt drożdżowy ani aromaty. Jak widać można przygotować danie bez wspomagaczy. Dodam jeszcze, że wymienione zupy odpowiednie są dla każdego, nie tylko dla wegan. Warto czasem zrezygnować z mięsa, ponieważ badania epidemiologiczne jednoznacznie wskazują, że nadmierne spożycie mięsa może być również przyczyną chorób cywilizacyjnych. Jeśli Twój codzienny obiad składa się tylko z ziemniaków i kawałka mięsa to pora na zmiany! Pamiętaj, że Twój żołądek to nie śmietnik. Najważniejsze, żeby Twoja dieta opierała się na produktach wysokiej jakości. Chyba nie muszę Ci przypominać, że na zdrowiu nie warto oszczędzać? *powyższe zdjęcie pochodzi stąd – klik

O Autorze

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi