czytamyedtykiety.pl żywność

Co warto kupić w Lidlu

Dodano: 16 Kwietnia 2018 Przez: Kamila Kweczke
kategoria: Porównanie produktów

Czasem błędnie myśli się że tańszy produkt jest gorszy. Jednak tak być nie musi! Przykładów jest sporo, a dzisiaj przedstawię Wam produkty z Lidla. Wiem, że sporo osób robi tam zakupy, dlatego przeszukałam sklepowe półki. W rezultacie powstanie kilka grafik.


Słodycze w Lidlu

Podczas wizyty w Lidlu odwiedziłam alejkę ze słodyczami i wybrałam te, które można kupić z czystym sumieniem. Większość z nich zawiera dodatek cukru – jedynie Batoniki i Puree owocowe DayUp i FA Kuleczki Raw Bites są bezcukrowe. A, i Sezamki Eridanous zostały posłodzone miodem.

  • Sondey Ciastka maślane – mają bardzo dobry skład: mąka pszenna, bezwodny tłuszcz mleczny 26,5%, cukier, pasteryzowana masa jajowa, sól. Uważam, że takie ciacha będą dużo lepszym wyborem niż te z utwardzonymi tłuszczami roślinnymi będącymi źródłem izomerów trans niekorzystnie wpływającymi na układ krążenia.
  • Tastino Precle francuskie z cukrem – prosty i przyjemny skład: mąka pszenna, 25% masło, 15% cukier, sól, glukoza, barwnik: karoteny. Produkt warty uwagi: nie zawiera utwardzonych tłuszczów roślinnych ani innych zbędnych składników. Są słodkie, ale w 100 g zawierają 17 g cukrów, czyli mniej niż inne słodycze. Dlatego uznałam, że ten produkt powinien pojawić się na grafice.
  • Cukiernia Lidla Strucla – skład idealny nie jest, ale jak na sklepowe gotowe ciasto jest bardzo dobrze. Plus dobra cena!
  • Praliny truflowe – mają świetny skład: cukier, 23% orzechy laskowe mielone, mleko w proszku pełne, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, emulgator: lecytyny (z soi), naturalny aromat waniliowy – ogromny plus za brak dodatku tłuszczów roślinnych innych niż kakaowy oraz emulgatora E 476. Nie wiem jak smakują, ale niektórzy pisali, że są za słodkie (ale to kwestia indywidualna). Jednak skład jest godny uwagi, dlatego je umieściłam na grafice.
  • Fin Carre Czekolady – mają dobry skład i dobrą cenę.
  • Batoniki DayUp – mają świetne składy, nie zawierają dodatku cukru ani innych słodzideł, ani innych zbędnych składników.
  • Puree owocowe DayUp – świetny skład, lepszy niż niektórych jogurcików dla niemowląt.
  • FA Kuleczki Raw Bites – wersja z orzechami i cynamonem ma taki skład: daktyle 40%, koncentrat białek serwatkowych (z mleka), migdały 10%, miód 10%, rodzynki 10%, orzechy włoskie 4%, orzechy laskowe 4%, cynamon 2% – uważam, że to słodkości godne polecenia.
  • Sezamki – tylko sezam i miód! Nie widziałam sezamków z lepszym składem, dlatego szczerze polecam 🙂

lidl

Wędliny z Lidla

Cała seria Pikok Pure jest godna uwagi. Wędliny nie zawierają dodatku substancji konserwujących ani innych zbędnych składników. Ponadto powstały z wysokiej ilości mięsa. Również Piratki Pikok mają bardzo dobre składy.

O Autorze

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: