czytamyedtykiety.pl żywność

Co warto kupić w Lewiatanie

Dodano: 12 Maja 2018 Przez: Kamila Kweczke
kategoria: Porównanie produktów

Wiele osób prosiło o porównanie produktów z Lewiatana, dlatego przyjrzałam się im bliżej i wybrałam te, które warto kupić. Skupiłam się tylko na marce własnej.


Produkty marki Lewiatan:

 • Pomidory suszone w olejuskładniki: olej rzepakowy, pomidory suszone 32%, woda, przyprawy, sól. Bardzo dobry skład, na dodatek podoba mi się, że producent zastosował olej rzepakowy zamiast słonecznikowego.
 • Powidła śliwkoweskładniki: śliwki, cukier. Jest to bardzo dobry skład, na dodatek sporządzono je ze 180 g owoców na 100 g produktu. Dodam, że ilość minimalna to 160 g, dlatego 180 g jest bardzo dobrym wynikiem. Uważam, że jest to produkt wart uwagi, ale podkreślam, że idealne powidła to takie, które dodatku cukru nie zawierają.
 • Fasola czerwonaskładniki: fasola czerwona, woda, sól. Plus za brak zbędnych składników. Można od czasu do czasu użyć, ale na co dzień polecam zakupienie suchych nasion fasoli i ugotowanie ich. Najlepiej ugotować większą ilość i zamrozić.
 • Chrupki kukurydzianeskładniki: kaszka kukurydziana. Plus za brak dodatku oleju i soli.
 • Buraczki wiórkiskładniki: buraki ćwikłowe, woda, ocet spirytusowy, cukier, sól. Zwykły skład buraczków sklepowych. Wolałabym, żeby cukier zniknął z listy składników, ale i tak jest ok.
 • Herbatka miętowaskładniki: ziele mięty pieprzowej. Zwyczajna herbatka miętowa, bez żadnych zbędnych składników. Oczywiście najlepsze są herbatki, które nie są w torebkach.
 • Migdały łuskaneskładniki: migdały łuskane. Nie mam żadnych „ale”.
 • Orzechy włoskieskładniki: orzechy włoskie łuskane. Oczywiście nie mam żadnych zastrzeżeń. Plus za dobrą cenę – 68,63 zł/kg.
 • Sok tłoczony jabłkowyskładniki: tłoczony sok jabłkowy 100%. Jeśli nie macie w domu wyciskarki to dobrym rozwiązaniem są soki tłoczone albo tzw. jednodniowe. Ten soczek z Lewiatana na dodatek został rozlany do szklanej butelki, co stanowi ogromną zaletę.
 • Sok tłoczony jabłkowo-gruszkowyskładniki: tłoczony sok z jabłek 55% i gruszek 45%. Jeśli nie macie w domu wyciskarki to dobrym rozwiązaniem są soki tłoczone albo tzw. jednodniowe. Ten soczek z Lewiatana na dodatek został rozlany do szklanej butelki, co stanowi ogromną zaletę.
 • Sok tłoczony jabłkowo-marchwiowyskładniki: tłoczony sok z jabłek 70% i marchwi 30%. Jeśli nie macie w domu wyciskarki to dobrym rozwiązaniem są soki tłoczone albo tzw. jednodniowe. Ten soczek z Lewiatana na dodatek został rozlany do szklanej butelki, co stanowi ogromną zaletę.

 

O Autorze

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: