czytamyedtykiety.pl żywność

Rozpoznaj potrzeby swojej cery!

Dodano: 11 Października 2017 Przez: Maria
kategoria: Kosmetyki, Porady

Od dłuższego czasu słuchamy o świadomej pielęgnacji, odpowiadaniu na potrzeby skóry i mnóstwie teorii oraz metod właściwego traktowania cery. Jak przy natłoku informacji i nieustająco zmieniających się trendach dobrać odpowiednie dla siebie kosmetyki? Co tak naprawdę w pielęgnacji skóry jest potrzebne? I jak odróżnić świadomą, wieloetapową pielęgnację od mody nakręcanej przez koncerny kosmetyczne?


Czym tak naprawdę jest „wieloetapowa pielęgnacja”?

Świadoma i zrównoważona pielęgnacja skóry powinna składać się z kilku etapów. Każdy krok odpowiada na konkretne potrzeby skóry. Dlatego ważne jest stosowanie dobrze dobranych do typu cery kosmetyków. Ponadto kolejność używanych produktów nie może być przypadkowa. Niezależnie od rodzaju cery, w pielęgnacji powinny znaleźć się: oczyszczanie, nawilżanie i złuszczanie. W zależności od typu skóry, wybieramy formę oraz konsystencję produktu, sposób działania i pasujące składniki aktywne. Wieloetapowość pielęgnacji pozwala nam kontrolować stan skóry i tym samym odpowiadać na potrzeby cery, unikając zbędnych kroków.

Podstawa pielęgnacji- dokładne, lecz łagodne oczyszczenie.

Szczególnie podczas wieczornej rutyny, ważne jest oczyszczenie skóry. Po całym dniu, na twarzy, oprócz makijażu znajdują się sebum, kurz i inne zanieczyszczenia. A niedokładne mycie powoduje obniżenie skuteczności następnych kroków oraz zapychanie porów. A tylko czysta cera może w pełni skorzystać z właściwości później stosowanych kosmetyków. Po co nam aż dwa kroki? Pierwszy ma skutecznie rozpuścić makijaż, drugi usunąć tłusty film po wykonanym demakijażu oraz dogłębnie oczyścić skórę.

młoda-kobieta-piękne-stosowania-śmietany-do-twarzy-w-łazience_1163-2272

Skóra odwodniona, czy sucha- nawilżać, czy natłuszczać?

Jednym z częstszych problemów podczas wybierania kosmetyków, jest rozpoznanie potrzeby cery. Nawilżania wymaga każdy typ skóry, ale jak dobrać odpowiedni krem? Czego potrzeba skórze, jeśli czujemy uczucie ściągnięcia?

Skóra sucha, ze względu na swoją budowę i ilość gruczołów łojowych(odpowiadających za warstwę lipidową), nie jest wystarczająco natłuszczana. Problemem jest charakterystyczna dla niej utrata wilgoci. Dlatego, oprócz silnego nawilżenia, wymaga natłuszczenia i tym samym stworzenia warstwy lipidowej- zapobiegającej utracie wody.

młoda-kobieta-otrzymania-masaż-głowy-w-centrum-spa_1139-1136

 

Skóry mieszana i tłusta, wydzielające odpowiednio wystarczająco lub zbyt dużo sebum, nie wymagają natłuszczenia. Odpowiedzią na brak nawilżenia w ich przypadku, jest nawodnienie skóry. Stąd „odwodnienie” – najczęściej wynikające z niewłaściwej lub zbyt agresywnej pielęgnacji.

To pierwsza część cyklu o rozpoznawaniu potrzeb naszej cery a także planowanie prawidłowej regeneracji skóry po lecie. Dobierzemy kosmetyki do każdego z etapów, tak abyście mieli gotową odpowiedź czego używać, aby zadbać o swoją skórę jak najlepiej.

O Autorze

Maria, studentka historii sztuki. Pasjonatka pielęgnacji- szczególnie tej naturalnej, wegetarianka. Miłośniczka wszystkiego, co piękne.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: