czytamyedtykiety.pl żywność

Podkłady w płynie

Dodano: 1 Lipca 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Pielęgnacja skóry to podstawa w trosce o jej dobry wygląd. Ale kosmetyki do makijażu mogą znacząco pogorszyć stan cery, jeśli ich składy zawierają substancje drażniące czy zapychające.


Największym niebezpieczeństwem stosowania drogeryjnych podkładów jest właśnie ryzyko zapchania cery. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być silikony. W składzie są łatwo rozpoznawalne po charakterystycznych końcówkach -methicone, -silicone, -siloxane, -silanol. Najpopularniejszym silikonem jest Dimethicone.

W podkładach drogeryjnych silikony stanowią często, tuż po wodzie, główny składnik. Są chętnie wykorzystywane w produkcji podkładów, ponieważ tworzą na powierzchni skóry film, który daje optyczne złudzenie jedwabistej gładkości. Niestety, film ten jednocześnie powoduje, że pory są zablokowane, a skóra dusi się. Jeśli regularnie stosuje się silikony w dużych stężeniach, może to skutkować powstawaniem stanów zapalnych i przyspieszaniem przetłuszczania się skóry. Ponadto, silikony są trudnozmywalne i łatwo się nabudowują, niektóre nie rozpuszczają się w wodzie. Pozostawione na skórze uniemożliwiają przenikanie substancji aktywnych, czyli tak naprawdę sprawiają, że wszelka dalsza pielęgnacja traci sens. Dlatego często przy stosowaniu silikonów właśnie niedokładny demakijaż i zbyt pobieżne oczyszczanie są przyczyną negatywnych reakcji skóry.

Naturalną alternatywą dla silikonów są woski. Najczęściej wykorzystywane woski występują w składach pod nazwami: Cera Alba, Beeswax, Carnauba Wax, Euphorbia cerifera (candelilla) wax , Copernicia Cerifera Cera, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cetyl Palmitate, Myristyl Myristate, Isopropyl Myristate, Cetyl Esters.

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: