czytamyedtykiety.pl żywność

Płyny do mycia akcesoriów dziecięcych

Dodano: 6 Maja 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki

Płyny do mycia akcesoriów dziecięcych mogą przydać się, gdy chcemy wyczyścić butelki, smoczki, naczynia czy zabawki, które dziecko często bierze do buzi.


Pierwszym krokiem w dbaniu o czystość dziecięcych akcesoriów jest płukanie butelek i smoczków bezpośrednio po karmieniu. Nie można bowiem doprowadzić do zaschnięcia resztek pokarmu w zakamarkach, z których trudno będzie je potem usunąć. Ponadto w pozostawionym niedopitym mleku gromadzą się bakterie, które mogą wywołać u dziecka biegunkę lub spowodować zatrucie.

Warto też zaopatrzyć się w wycior. Jest to szczotka lub gąbka na długim kiju, który pozwala dotrzeć do dna butelki i lepiej ją doczyścić. Oczywiście, kluczowym elementem jest dobór płynu, który będzie efektywnie mył, ale nie będzie zawierał agresywnych detergentów, szkodliwych, rakotwórczych substancji i kontrowersyjnych konserwantów. Zawsze trzeba bardzo dokładnie opłukiwać butelki i smoczki pod bieżącą wodą, by nie pozostały na nich resztki użytej chemii. Jeśli nie masz w domu dobrego płynu, można wykorzystać roztwór sody oczyszczonej. Umytych akcesoriów nie powinno się wycierać, bo można pozostawić na nich pył i włókna z ręczników.

Bardzo ważnym krokiem, którego nie należy pomijać, jest sterylizacja. Można przeprowadzić ją w sterylizatorach, ale nie jest to urządzenie niezbędne. Bakterii można pozbyć się także przez wyparzanie lub wygotowywanie tych akcesoriów, które się do tego nadają, we wrzącej wodzie. Najlepiej wykonywać sterylizację raz dziennie.

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: