czytamyedtykiety.pl żywność

Napoje herbaciane Ice Tea

Dodano: 14 Maja 2019 Przez: Kamila Kweczke
kategoria: Porównanie produktów

Napoje herbaciane Ice Tea są często wybierane jako alternatywa dla słodkich napojów gazowanych. Wiele osób uważa, że są one zdrowszym i lepszym wyborem. Oczywiście, że może tak być, ale niekoniecznie!


Herbata czy napój?

Wśród napojów herbacianych są perełki, czyli prawdziwe herbaty! Bez dodatku cukru, aromatów i innych zbędnych składników. Uważam, że są one świetnym pomysłem, zwłaszcza dla osób kochających herbatę. Natomiast nie podobają mi się przesłodzone napoje udające zdrowe. Ekstrakt herbaty stanowi jedyne 0,14-0,15%, czyli naprawdę niewiele. Ale cukru producenci nie żałują – w 100 ml można znaleźć 3,5 g – 7,8 g cukru. Czyli szklanka napoju (250 ml) może zawierać 8,75 g – 19,9 g cukru! Czy dodajecie do szklanki herbaty cztery łyżeczki cukru?!

Kryteria oceny

  • pozytywna – dla prawdziwych herbat, czyli Soti (do kupienia w Auchan, w cenie ok. 5 zł za butelkę) i GoBio z Biedronki (w cenie ok. 3 zł za butelkę).
  • negatywna – dla popularnych napojów zawierających zbędne składniki.

 

O Autorze

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi