Masy kajmakowe - Czytamy EtykietyCzytamy Etykiety
czytamyedtykiety.pl żywność

Masy kajmakowe

Dodano: 20 Marca 2018 Przez: Kamila Kweczke
kategoria: Porównanie produktów

Masy kajmakowe są częścią wielu pysznych deserów, w tym wielkanocnych mazurków. Kajmak powstaje podczas gotowania mleka lub śmietanki z cukrem. Innym sposobem na uzyskanie tej słodkiej masy jest gotowanie przez 3-4 godziny puszki ze słodzonym mlekiem skondensowanym.


Kajmak idealny

Jeśli nie masz czasu ani chęci na zrobienie domowej masy kajmakowej to dobrym rozwiązaniem jest zakup gotowego kajmaku. Skład idealny to dla mnie mleko i/lub śmietanka z cukrem. Omówię po kolei wszystkie produkty:

  • SM Gostyń – to skład idealny: mleko i cukier. Bardzo mnie cieszy, że nie jest to mleko odtłuszczone ani w proszku.
  • Polder – skład jest dobry, jak dla mnie waha się ocena między pozytywną z minusem a neutralną z plusem (za sodę, ale bardziej jestem za pozytywną). Na grafice jest neutralna, żeby wyróżnić produkt ze składem idealnym. Brawa za zastosowanie mleka pełnego! W tym produkcie podoba mi się również jego szklane opakowanie. Z chęcią spróbowałabym tego kajmaku!
  • Mleczna Dolina – masa kajmakowa z Biedronki z dobrym składem. Tutaj minusik za mleko w proszku odtłuszczone – gdyby nie jego dodatek to ocena byłaby pozytywna. Jeśli jednak komuś nie przeszkadza mleko w proszku to może spróbować tego produktu.
  • Helio – nie podoba mi się mleko odtłuszczone w proszku i woda. Myślę, że ta masa nie może być zbyt smaczna –  ale jej nie próbowałam, więc to tylko przypuszczenia.
  • Bakallino – kolejna masa kajmakowa z Biedronki, ale z kiepskim składem. Nic tu nie jest takie jak być powinno. Oleje roślinne, odtłuszczone mleko w proszku, emulgator – to nie jest ani smaczne, ani zdrowe!
  • Bakalland – taka popularna marka i taki kiepski produkt… Najgorszy ze wszystkich sklepowych mas kajmakowych. Zdecydowanie apeluję o zmianę jego składu na lepszy!

O Autorze

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: