czytamyedtykiety.pl żywność

Lakiery do paznokci

Dodano: 9 Sierpnia 2016 Przez: PiggyPEG
kategoria: Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki
Chyba każda kobieta uwielbia kolorowe paznokcie latem. Idealnie się komponują z opalenizną i ożywiają każdą stylizację. Jednak, jak wiemy, lakiery nie należą do produktów naturalnych i w ich składzie na pewno znajdziemy trochę „chemii”. Inaczej nie trzymałyby się na naszych paznokciach tak długi czas i z pewnością nie miałyby takiej konsystencji 😉 Czy zastanawiałyście się kiedyś, co znajduje się w tych małych flakonikach?

W lakierach możemy znaleźć substancje mniej lub bardziej szkodliwe, jednak jedno jest pewne – żaden lakier nie będzie w 100% bezpieczny dla naszego zdrowia!

Na jakie substancje należy najbardziej uważać?

1. Toluene

Składnik, który pozwala równomiernie rozprowadzić lakier, tak aby powstała jedwabista warstwa. Substancja uznana jako toksyczna dla układu oddechowego oraz nerwowego. Szczególnie zakazana w ciąży, gdyż może mieć negatywny wpływ na rozwój płodu.

2. Formaldehyde (formaldehyd)

Formaldehyd, czyli inaczej aldehyd mrówkowy. Substancja używana w lakierach do paznokci, aby pobudzić go do wzrostu, wzmocnić i utwardzić. Działa to na zasadzie systemu obronnego, gdyż formaldehyd jest swego rodzaju trucizną. Osoby narażone na większe dawki formaldehydu (kosmetyczki chociażby) mogą mieć problemy z układem oddechowym.

3. Formaldehyde resin

Formaldehyde resin jest to pochodna formaldehydu. Jest znacznie łagodniejsza, jednak może powodować reakcje alergiczne, podrażnienia oraz negatywnie wpływać na układ nerwowy.

4. Camphor

Camphor sprawia, że lakiery mają błyszczące wykończenie. Jest znacznie mniej szkodliwy niż inne, wyżej wymienione substancje. Jednak może on powodować reakcje alergiczne, mdłości i bóle głowy. Składnik ten jest stopniowo wycofywany z receptur większości kosmetyków na rynku.

Pamiętajcie! Nigdy nie wdychajcie lakieru i zawsze malujcie paznokcie na świeżym powietrzu lub przy otwartym oknie!

*W zestawieniu zostały wzięte pod uwagę jedynie czerwone odcienie

max factor lakier od paznocki

czerwony lakier essie

czerwony lakier do paznokci

lakier czerwony

czerwony lakier do paznokci

butter london

czerwony lakier do paznokci astor

golden rose

rimmel czerwony lakier do paznokci

czerwony lakier do paznokci

czerwony lakier catrice

O Autorze

PiggyPEG to fanpage, który ma uświadamiać czytelnikom, co tak naprawdę kupują i jakie skutki może mieć niewiedza. Analizując składy, ​pokazujemy rozbieżność pomiędzy tym, co jest napisane na opakowaniu a rzeczywistością. ​ Polecamy także kosmetyki, których skład jest bez zarzutu. Pamiętajcie, że wybór należy do Was​! Chcemy, żebyście wiedzieli co kupujecie. Chcemy, żebyście wiedzieli jak dbać o swoją ​ skórę​ i własne zdrowie. Zajrzyjcie na bloga, aby dowiedzieć się więcej o naturalnej pielęgnacji: http://www.piggypegblog.pl

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: