czytamyedtykiety.pl żywność

Kremy do stóp nawilżające

Dodano: 3 Czerwca 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Ciepłe dni to czas, gdy chętnie nosimy odkryte buty i eksponujemy stopy. Warto zadbać o to, by w ulubionych sandałach prezentowały się nienagannie.


Pedicure, obojętnie czy wykonywany samodzielnie w domu czy podczas wizyty w salonie kosmetycznym, jest tylko jednorazowym zabiegiem, który fundujemy stopom raz na jakiś czas. Najważniejsza jest codzienna pielęgnacja. Jej głównym elementem powinno być regularne stosowanie kremu nawilżająco – zmiękczającego.

Cennym składnikiem zmiękczającym skórę jest mocznik (Urea). Mocznik naturalnie występuje w ludzkiej skórze. Jest składnikiem pochłaniającym wilgoć i odpowiedzialnym za zatrzymywanie wody w naskórku. W produktach do stóp, gdzie znajduje się w wyższych stężeniach, często bezpośrednio po wodzie, mocznik wykazuje działanie złuszczające, a także przeciwbakteryjne. W niższych stężeniach, do 10%, występuje także w kremach do pielęgnacji ciała czy twarzy przeznaczonych dla skóry suchej, ponieważ działa nawilżająco i pobudza regenerację naskórka. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym znajduje zastosowanie jako substancja wspomagająca walkę z trądzikiem. W wysokich stężeniach 40-50% oraz w formie roztworów  wykorzystywany jest do peelingów oraz przypisywany przez lekarzy jako pomoc np. w leczeniu łuszczycy, AZS czy kurzajek.

Mocznik, który możemy znaleźć w kosmetykach, pozyskiwany jest w laboratoriach na drodze reakcji chemicznej amoniaku i dwutlenku węgla. Ma formę białego i co ważne, bezzapachowego proszku. Jeśli krem z mocznikiem wydziela nieprzyjemny, charakterystyczny zapach amoniaku, oznacza to, że formuła produktu nie jest dobrze ustabilizowana i obniżyło się jej pH.

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: