czytamyedtykiety.pl żywność

Kosmetyki aloesowe

Dodano: 3 Listopada 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Aloes to jedna z najpopularniejszych roślin chętnie wykorzystywanych w produkcji kosmetyków. I nic dziwnego, bo ekstrakt z aloesu ma szereg dobroczynnych właściwości.


Wszystko to za sprawą obecnych w liściach aloesu cennych związków takich jak polisacharydy, aminokwasy, witaminy, sole mineralne czy kwasy organiczne. Dzięki nim aloes znajduje szerokie zastosowanie w wielu kosmetykach, zarówno tych przeznaczonych do twarzy, ciała jak i włosów. Najprostszym i najszybszym „kosmetykiem” aloesowym jest po prostu miąższ świeżo wyciśnięty z liści, ale ciekawym propozycjami są także dostępne na rynku gotowe preparaty z ekstraktem czy sokiem aloesowym.

Aloes przede wszystkim wykazuje działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zmniejsza także świąd i działa przeciwbólowo. Łagodzi stany zapalne, uspokaja podrażnienia i zaczerwienienia, koi skórę. Przyspiesza regenerację i ułatwia gojenie się. Jednocześnie nawilża oraz ujędrnia i działa przeciwzmarszczkowo, ponieważ stymuluje produkcje kolagenu i elastyny. Wzmacnia także cebulki oraz przyspiesza wzrost włosów i ogranicza ich wypadanie.

Aloes, jako dodatek do wyrobów kosmetycznych, może być bezpiecznie stosowany zarówno przez dzieci jak i kobiety w ciąży. W kosmetykach najczęściej znajdziecie go pod nazwami: Aloe Vera Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice. Pamiętajcie jednak, by zwrócić uwagę, czy w składzie aloesowego kosmetyku, który chcecie zastosować, nie znajdują się inne, potencjalnie szkodliwe, substancje.

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi