Kaszki owocowe bezmleczne - Czytamy EtykietyCzytamy Etykiety
czytamyedtykiety.pl żywność

Kaszki owocowe bezmleczne

Dodano: 12 Czerwca 2018 Przez: Kamila Kweczke
kategoria: Porównanie produktów

W poprzednim wpisie tłumaczyłam, dlaczego kaszki bezmleczne są lepszym wyborem. Tutaj też trzeba uważać, żeby nie wpaść w cukrową pułapkę!


Uważajcie na:

  • maltodekstrynę
  • cukier

NIGDY nie kupujcie kaszek z ich dodatkiem. Te składniki nie są potrzebne maluchom! Z resztą biały cukier nie jest potrzebny nikomu. To prawda, że nasz mózg i czerwone krwinki potrzebują glukozy, ale możemy ją dostarczyć wraz z owocami. Nie jest do tego potrzebny cukier ze słodyczy…

Kryteria oceny

  • pozytywną otrzymały kaszki z wzorcowym składem: składniki zbożowe + owoce. Najmocniej owocowe okazało się Musli HiPP. Wszystkie pozytywnie ocenione kaszki zawierają dodatek witaminy B1.
  • neutralną ocenę otrzymała kaszka Radosny Brzuszek Nestle – kiedyś nazywała się „Zdrowy Brzuszek”… Ale ten skład nie do końca jest zdrowy. Nie podoba nam się dodatek maltodekstryny, aromatu, emulgatora.
  • negatywną ocenę otrzymały kaszki z dodatkiem cukrów: BoboVita i Nestle. Zdecydowanie odradzam ich zakup!

Najlepszym wyborem są kaszki jednoskładnikowe – zawsze można dodać do nich owoce!

O Autorze

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: