czytamyedtykiety.pl żywność

Jaki proszek do zmywarki?

Dodano: 11 Kwietnia 2017 Przez: Beata
kategoria: Kosmetyki

Zmywarka do naczyń to jedno z urządzeń, bez którego wiele Pań domu nie wyobraża sobie obecnie życia. Oszczędza ono wodę, czas, a także nasze ręce. Poza tym, w trakcie działania zmywarki można zająć się innymi obowiązkami lub odpocząć.

Jak to jest z tymi proszkami do zmywarek?

Proszki do zmywarek, podobnie jak tabletki do zmywarek, zawierają przede wszystkim związki powierzchniowo czynne odpowiedzialne za usuwanie zabrudzeń, a także substancje odpowiedzialne za zmiękczanie wody, skutkujące zwiększeniem wydajności zmywania. W składzie takich produktów często znajdują się enzymy, które są odpowiedzialne za rozkładanie trudnych do usunięcia plam, powodując tym samym rozpuszczenie ich w wodzie. Składnik ten niestety może powodować podrażnienia i alergie, dlatego należy zwrócić na niego szczególną uwagę. Na rynku występują jednak również proszki bez zawartości enzymów, np. marki The Australian Eucalyptus Oil Company. W składzie tego produktu możemy znaleźć jedynie te związki, które są bezpieczne dla skóry oraz nie odkładają się w organizmach żywych – nie wykazują zdolności do biokumulacji.

Składniki przyjazne dla środowiska, czyli jakie?

Należy zwracać szczególną uwagę na etykietę i sprawdzać, czy dany produkt zawiera substancje przyjazne dla środowiska, czyli takie, które rozpuszczają się w wodzie i mogą być biodegradowalne (podczas rozkładu nie wydzielają szkodliwych substancji). W proszku do zmywarki The Australian Eucalyptus Oil Company znajdziemy węglan sodu, który dobrze rozpuszcza się w wodzie. Związek ten występuje naturalnie w popiele roślin morskich lub w tzw. jeziorach sodowych. Ma on głównie za zadanie redukować twardą wodę, neutralizować nieprzyjemne zapachy oraz pochłaniać wilgoć. Zastosowany również nadwęglan sodu jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Wykorzystywany jest on głównie jako naturalny utleniacz. Świetnie sprawdza się w usuwaniu zabrudzeń i plam z różnych powierzchni. Ważne jest, aby poszukując produktu dla siebie wybierać składniki przyjazne dla środowiska, które swoim działaniem nie odstępują na krok od tych, których degradacja negatywnie wpływa na przyrodę. Dzięki takiej małej zmianie możemy zarówno chronić, jak i cieszyć się z uroków jakie dała nam matka natura.

Fosforany – czy diabeł taki straszny?

Spoglądając na etykietę bardzo często możemy spotkać związki zwane fosforanami. Bez obaw! Związki te (najczęściej tripolifosforan sodu) wykorzystywane są jako wypełniacze aktywne, które wspomagają działanie detergentów, wzmacniając ich działanie. Są one bardzo często wykorzystywane również w produktach ekologicznych. Tripolifosforan sodu został uznany przez organizację FDA (Food and Drug Administration) jako związek całkowicie bezpieczny. Co więcej, stosowanie tripolifosforanu sodu według analizy LCA (Life Cycle Analysis) jest mało szkodliwe dla środowiska naturalnego.

3 (1)

Olejek z mirtu cytrynowego – orzeźwiający zapach i działanie antybakteryjne

Olejek ten służy nie tylko do nadawania produktowi przyjemnej woni, ale także działa antybakteryjnie i antyseptycznie, i to silniej niż popularny olejek z drzewa herbacianego czy olejek eukaliptusowy. Ma on także za zadanie neutralizować nieprzyjemne zapachy.

Jesteś alergikiem? A może poszukujesz przyjaznych dla środowiska alternatyw dla komercyjnych tabletek lub proszków do zmywarek? W takim razie zwróć uwagę na produkty takie, jak proszek firmy The Australian Eucalyptus Oil Company. Jako przyjaźniejszy dla środowiska odpowiednik innych proszków oraz tabletek do zmywarek może być z powodzeniem wykorzystywany przez osoby podatne na alergie. Ponadto dzięki zawartości jedynie substancji biodegradowalnych, czyli takich, które nie uwalniają podczas rozkładu szkodliwych związków, sam produkt również jest biodegradowalny, jak również całkowicie rozpuszczalny w wodzie, dlatego nie pozostawia na naczyniach żadnego osadu. Dodatkowym jego atutem jest to, że nie zawiera w swoim składzie chloru, wypełniaczy czy syntetycznych środków zapachowych, dlatego wybierając go świadomie rezygnujemy z dodatkowej chemii. Całe opakowanie może wystarczyć nawet do 50 użyć. Korzystając z proszku nie ma również potrzeby używania soli ani środków nabłyszczających do zmywarek, co powoduje zmniejszenie kosztów utrzymania zmywarki.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak polecić Wam ten produkt! 🙂

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi