czytamyedtykiety.pl żywność

Ciasteczka dla niemowląt i małych dzieci

Dodano: 17 Lutego 2018 Przez: Kamila Kweczke
kategoria: Porównanie produktów

WHO zaleca, żeby rozszerzanie diety niemowlakom rozpocząć po skończeniu szóstego miesiąca życia. Wiele osób o tym nie wie i rozpoczyna podawanie swoim dzieciom innych produktów wcześniej. Z resztą w sklepach jest wiele kaszek, deserków, herbatek, które mają napis „po 4. miesiącu”. 


Walka z wiatrakami

Na moje słowa wiele osób zareaguje: „jakby było inaczej to nie byłoby produktów dla 4-miesięcznych dzieci”, „ja swoim dzieciom podawałam marchewkę jak miały 4 miesiące i są zdrowe”, „ale wymysły”. Niestety również wielu lekarzy pozostaje obojętnych w kwestii żywienia niemowląt i zaleca wczesne rozszerzanie diety. Moje stanowisko w tej sprawie jest  takie: najlepiej jest zaczekać na wprowadzenie nowych pokarmów do ukończenia szóstego miesiąca życia. Piszę to nie tylko jako żywieniowiec, ale jako matka.

Co z ciastkami?

Uważam, że niemowlęta nie muszą jeść ciastek i są one po prostu zbędne w ich diecie. Producenci jednak uważają inaczej i chcą nas od małego przyzwyczaić do słodkich, sklepowych produktów. Po przejrzeniu składów sklepowych ciasteczek, stworzonych z myślą o maluszkach, okazało się, że miałam rację. Zawierają one zbędne składniki, których małe brzuszki nie potrzebują. TYLKO jedne ciastka są BEZ dodatku cukru i syropu ryżowego. Ale nie oznacza to, że są idealne. Zamiast cukru zawierają zagęszczony sok jabłkowy stanowiący źródło cukrów prostych. Dodam jeszcze, że jest lepszym rozwiązaniem niż zwykła sacharoza. Plus dla ciasteczek HiPP za ekologiczne pochodzenie składników. Jednak pozytywnie ocenione ciastka polecam starszakom, a niemowlakom ewetualnie domowe wypieki.

Tylko domowe

Jeśli chcesz podać swojemu maleństwu słodki wypiek to najlepiej domowy. Mąkę pszenną możesz zamienić np. na jaglaną, a świetnym słodzikiem są rozgniecione banany. Jest wiele stron internetowych z rewelacyjnymi przepisami dla niemowlaków. W tym przypadku nie warto iść na skróty!

O Autorze

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: