Skip to main content

Pomysł na prezent dla psa – przysmaki

2020-12-16

Zwierzęta

Autor: Katarzyna Kazimierska

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen radości i wdzięczności. Każdy członek rodziny znajduje pod choinką prezent zaadresowany właśnie do niego. Dla wielu z nas oczywistym jest, że do rodziny należą także nasze czworonogi. Warto zatem również im przynieść nieco radości i sprawić, że psie ogony zamerdają nieco szybciej. Znalezienie prezentu, z którego pies będzie […]

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen radości i wdzięczności. Każdy członek rodziny znajduje pod choinką prezent zaadresowany właśnie do niego. Dla wielu z nas oczywistym jest, że do rodziny należą także nasze czworonogi. Warto zatem również im przynieść nieco radości i sprawić, że psie ogony zamerdają nieco szybciej.

Znalezienie prezentu, z którego pies będzie zadowolony nie powinno być trudne. To bardzo kochane zwierzęta, które zawsze okazują wdzięczność i radość z nowej rzeczy. Jednak znalezienie prezentu, który będzie smaczny, zdrowy i wysokiej jakości, może już okazać się nieco trudniejsze. Rynek smakołyków dla psów pęka bowiem w szwach, a ilość i różnorodność produktów na sklepowych półkach może przyprawiać o zawroty głowy. Na co warto zwrócić uwagę wybierając przysmaki dla psa?

Jak szukać zdrowych przysmaków dla psa?

  • Szukajmy przysmaków, które będą w większości składały się z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Zboża i roślinne produkty uboczne nie powinny stanowić podstawy składu psich smakołyków.
  • Wysokiej jakości produkty przedstawiają skład bardzo precyzyjnie, nazywając składniki po imieniu (np. filet z indyka) wraz z procentowym ich udziałem, a nie kategoriami produktów (np. produkty pochodzenia zwierzęcego).
  • Dobrze by było, gdyby przysmak składał się w większości z mięsa mięśniowego. Uważaj na nadmiar wątroby i innych podrobów – w zbyt dużych ilościach mogą powodować biegunki.
  • Zwróć uwagę na hasło „świeże” w składzie, np. „świeże mięso” – pamiętaj, że w końcowym produkcie (po wysuszeniu) takiego mięsa będzie finalnie mniej.
  • Uważaj na glicerynę – jest to dopuszczany dodatek w karmach i przysmakach, ale niektóre psy mogą reagować na nią biegunką. Zwróć uwagę czy problem nie dotyczy Twojego psa.

Zestawienie wybranych przysmaków dla psów

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę oferowanych przez sklepy różnorodnych smakołyków dla psów, nie sposób ocenić je wszystkie. Dlatego w zestawieniu poniżej umieściłam tylko kilka wybranych propozycji z różnych półek – zarówno cenowych, jak i jakościowych. Takie zestawienie ma tylko na celu pokazać jak różnorodne są produkty na rynku oraz na co zwracać uwagę wybierając produkt odpowiedni dla naszego psa.


AUTOR

Katarzyna Kazimierska

Kasia Kazimierska – doktorantka w Pracowni Żywienia Zwierząt i Żywności na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Wielka miłośniczka zwierząt, która swoją miłość przelewa na zdobywanie wiedzy o prawidłowym żywieniu i pielęgnacji pupili domowych. Autorka bloga Zwierzęcy Punkt Widzenia, który odpowiada na pytania przede wszystkim o zdrowej diecie psów, kotów, królików i innych czworonogów.

STRONA INTERNETOWA: https://www.zwierzecy.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2023