Serki kanapkowe ze szczypiorkiem i z ziołami

Kategoria: Porównanie produktów


W przypadku nabiału najlepszy skład ma ten naturalny, dlatego taki jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak czasami (niektórzy zawsze) wiele osób lubi sięgnąć po gotowe rozwiązania, czyli po owocowe jogurty czy też ziołowe serki. Z tego względu postanowiłam sprawdzić, które warto kupić.


Niestety ilość ziół jest znikoma – z tego względu często producenci dodają aromaty (ważne, żeby były naturalne). Wiele serków zawiera substancje zagęszczające – np. mączkę chleba świętojańskiego (więcej o niej TUTAJ) czy też pektynę (więcej TUTAJ). Te dwa związki nie są absolutnie szkodliwe, ale są po prostu zbędne. Tak samo zbędne są inne zagęstniki, a także sztuczne aromaty, cukier. Według mnie takie serki powinny składać się tylko z serka i ziół, różnych przypraw. 

Kryteria oceny

  • pozytywna dla serków z dobrym składem, bez zbędnych składników: NaTurek, Tartare, Piątnica, Milbona Goldessa, Łaciaty, Wiodąca Marka. Serek President otrzymał ocenę pozytywną mimo zawartości cukru – wyróżnia się wysoką ilością ziół! Ale wersja ze szczypiorkiem zawiera sztuczny aromat, dlatego ocena jest neutralna.
  • neutralna dla serków ze zbędnymi składnikami.

AUTOR

Kamila

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

1 komentarz
Skomentuj
  1. Marcela

    Dziękuję Super pokazane na co zwracać uwagę 🙂 Też wolę naturalne i ewentualnie sama dodać dodatki ale czasem i na taki człowiek się skusi zwłaszcza zimą 🙂

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowieTa witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.