Skip to main content

Roślinne odpowiedniki mleka czekoladowego

2022-06-01

Porównanie produktów

Autor: Wałęka Agnieszka

Niedawno było na naszym blogu zestawienie mleka czekoladowego. Pytaliście wtedy czy zrobimy także wegańską wersję tego porównania – i oto jest! Dzisiaj roślinne odpowiedniki mleka o smaku czekoladowym. Bardzo byłam ciekawa, jak wypadną – i czy lepiej, niż mleka krowie. Wnioski? Szału nie ma. Prawie wszystkie napoje (bo zgodnie z prawem właśnie tak się one nazywają, […]

Niedawno było na naszym blogu zestawienie mleka czekoladowego. Pytaliście wtedy czy zrobimy także wegańską wersję tego porównania – i oto jest! Dzisiaj roślinne odpowiedniki mleka o smaku czekoladowym.


Bardzo byłam ciekawa, jak wypadną – i czy lepiej, niż mleka krowie. Wnioski? Szału nie ma. 
Prawie wszystkie napoje (bo zgodnie z prawem właśnie tak się one nazywają, a w stosunku do nich słowo „mleko” jest zakazane) zostały posłodzone. W przypadku czekoladowych można się było tego spodziewać.

Wśród słodzideł znalazły się: cukier trzcinowy, surowy cukier trzcinowy, syrop glukozowy (nie mylić z gorszym, glukozowo-fruktozowym!), syrop daktylowy, syrop ryżowy, cukier, fruktoza. Sami przyznacie – sporo pomysłów. Jako cukier zaznaczyłam także koncentrat soku jabłkowego lub zagęszczony sok jabłkowy – nie ma cudów, to także praktycznie sam cukier 🙂


Jeśli chodzi o dodatki – są to głównie substancje zagęszczające i stabilizatory. Produkty, które oceniłam negatywnie, mają też np. regulatory kwasowości i sztuczne aromaty. Oceną pozytywną powędrowała tam, gdzie był tylko dodatek w postaci slodzidła (jednego!).


AUTOR

Wałęka Agnieszka

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)

STRONA INTERNETOWA: http://www.katsuumi.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

29,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

54,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci pierwszych rozdziałów nowego e-booka "Mniejscożercy". Dowiesz się z niego więcej na temat różnych rodzajów diet wegetariańskich, suplementacji oraz sposobów na ograniczenie mięsa w codziennym jadłospisie.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022