Skip to main content

Masy makowe

2017-12-11

Porównanie produktów

Autor: Kamila Kweczke

Czasem można pójść na skróty, ale nie w przypadku mas makowych. Ich skład daleki jest do domowego i domyślam się, że również ich smak pozostawia wiele do życzenia. W składzie sklepowych mas makowych niewiele jest maku i bakalii. Zamiast prawdziwego miodu zawierają sztuczny, który składa się m.in. z syropu glukozowo-fruktozowego. Na liście składników gotowych mas znajduje […]

Czasem można pójść na skróty, ale nie w przypadku mas makowych. Ich skład daleki jest do domowego i domyślam się, że również ich smak pozostawia wiele do życzenia.


W składzie sklepowych mas makowych niewiele jest maku i bakalii. Zamiast prawdziwego miodu zawierają sztuczny, który składa się m.in. z syropu glukozowo-fruktozowego. Na liście składników gotowych mas znajduje się sporo zbędnych składników, z resztą wszystko widać na grafice. Uważam, że takie produkty powinny pozostać na sklepowych półkach. Jeśli macie ochotę na pyszny makowiec, a nie jakąś podróbkę to musicie poświęcić więcej czasu na pichcenie. Domowa masa makowa składa się z maku, miodu (prawdziwego!), masła, orzechów i suszonych owoców. Można do niej dodać sok z cytryny albo skórkę z pomarańczy. Rzućcie teraz okiem na skład sklepowej puszki i złapcie się za głowę. Powtórzcie na głos: nigdy nie kupię gotowej masy makowej! I pamiętajcie o tym na zakupach! W tym przypadku nie ma drogi na skróty!


AUTOR

Kamila Kweczke

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022