Skip to main content

Lody wegańskie

2022-06-08

Porównanie produktów

Autor: Kamila Kweczke

Pora na zestawienie wegańskich lodów. Polowałam wszędzie na składy, ale mam pecha – w moim mieście ciężko o wegańskie lody 🙁 Z tego względu w zestawieniu nie ma ani produktów z Lidla, ani z Biedronki. Jednak jak je w końcu znajdę (albo ktoś mi wyśle zdjęcia) to dodam do zestawienia. Kryteria ocen Syrenka – ten […]

Pora na zestawienie wegańskich lodów. Polowałam wszędzie na składy, ale mam pecha – w moim mieście ciężko o wegańskie lody 🙁 Z tego względu w zestawieniu nie ma ani produktów z Lidla, ani z Biedronki. Jednak jak je w końcu znajdę (albo ktoś mi wyśle zdjęcia) to dodam do zestawienia.


Kryteria ocen

  • Syrenka – ten skład to absolutny hit. Bez jakichkolwiek zbędnych składników! Jestem nim zachwycona. Niestety lody są dostępne tylko na terenie Warszawy.
  • Ice Mastry kokosowe i czekoladowe – ich skład jest poprawny. Zastosowane dodatki do żywności są ok – a mączka chleba świętojańskiego jest nawet pozytywnym składnikiem. Jak dla mnie jest poprawnie.
  • Abbot Kinney’s – całkiem niezły skład. Zastosowane dodatki do żywności są ok. Plus za dodatek kultur bakterii jogurtowych. Chętnie bym ich spróbowała. Można ich szukać w sklepach ze zdrową żywnością i internetowych.
  • Ben&Jerry’s – nie jest tu idealnie, ale nie ma też dramatu. Takie oceny wahające się między neutralną a negatywną. Smak Chunky Monkey dostał negatywną za syrop glukozowo-fruktozowy.
  • Breyers – i tu mam dylemat. Bo z jednej strony nie jest źle – plus za niską ilość cukrów (częściowo został on zastąpiony pozytywnymi substancjami słodzącymi), a z drugiej strony karagen (mam do niego mieszane uczucia).
  • Grycan – przeciętny skład, ale brak syropu glukozowo-fruktozowego. Chociażby za to należy się ocena neutralna!
  • Magnum,Big Milk – składy nie zachwycają…

AUTOR

Kamila Kweczke

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

29,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

54,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci pierwszych rozdziałów nowego e-booka "Mniejscożercy". Dowiesz się z niego więcej na temat różnych rodzajów diet wegetariańskich, suplementacji oraz sposobów na ograniczenie mięsa w codziennym jadłospisie.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022