Kaszki owocowe mleczno-zbożowe

Kategoria: Dziecko , Porównanie produktów


Przeglądając ofertę kaszek dla niemowląt większość stanowią kaszki mleczne. Niestety są one zazwyczaj słodzone cukrem, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe…


Czy warto kupować kaszki mleczne?

Zawsze będę powtarzać, że najlepszym wyborem są kaszki jednoskładnikowe: jaglane, owsiane, gryczane. Można je przygotować na wodzie albo na mleku, które niemowlę je na co dzień. I w razie potrzeby można dodać owoce. Takie rozwiązanie jest najtańsze i najlepsze dla dziecka.

Przykład: Kaszka ryżowa z bananem BoboVita:

  • mleczna – opakowanie kosztuje ok. 7 zł (230 g) i starcza na przygotowanie 5-6 posiłków.
  • bezmleczna – opakowanie kosztuje ok. 6 zł (180 g) i starcza na przygotowanie około 9 porcji.

I jeśli przygotujecie kaszkę na wodzie albo jeśli mama karmi piersią i przygotuje ją na swoim mleku to oszczędność jest naprawdę spora. Tylko, że akurat tych dwóch Kaszek BoboVita nie polecam wcale. Chciałam tylko na przykładzie popularnego produktu przedstawić różnicę cenową.

Kryteria oceny

Nie przyznałam ani jednej oceny pozytywnej, ponieważ żaden skład mnie nie urzekł. Jako jedyna Kaszka HiPP nie zawiera maltodekstryny ani cukru – plus za ekologiczne pochodzenie składników.

  • neutralna – dla kaszek bez dodatku cukru.
  • negatywna – dla kaszek zawierających dodatek cukru.
 

AUTOR

Kamila

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

1 komentarz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.