Skip to main content

Jogurty wegańskie

2022-04-07

Porównanie produktów

Autor: Wałęka Agnieszka

Na początek przedstawię jogurty wegańskie naturalne, a jako kolejne zestawienie zrobię wersje owocowe. Grafiki podzieliłam na jogurty kokosowe i sojowe. Innych w sprzedaży nie znalazłam, możliwe, że nie dotarłam do wszystkich. W przypadku jogurtów z mleka wystarczy tylko mleko i kultury bakterii. Nie są tu potrzebne żadne substancje zagęszczające. Natomiast wszystkie jogurty wegańskie zawierają dodatek […]

Na początek przedstawię jogurty wegańskie naturalne, a jako kolejne zestawienie zrobię wersje owocowe.

Grafiki podzieliłam na jogurty kokosowe i sojowe. Innych w sprzedaży nie znalazłam, możliwe, że nie dotarłam do wszystkich. W przypadku jogurtów z mleka wystarczy tylko mleko i kultury bakterii. Nie są tu potrzebne żadne substancje zagęszczające. Natomiast wszystkie jogurty wegańskie zawierają dodatek zagęstnika: skrobi albo substancji zagęszczającej. Z tego względu nie obniżałam za to oceny. Jako zbędne uważam cukier (jestem zwolennikiem naturalnych smaków i dodatkowy cukier nie jest niczym korzystnym) i regulatory kwasowości. Nie oznacza, że są to bardzo złe produkty, ale po prostu mają trochę gorszy skład, w porównaniu do pozytywnie ocenionych.


AUTOR

Wałęka Agnieszka

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i nauczyciel matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :)

STRONA INTERNETOWA: http://www.katsuumi.plOPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

Dla Ciebie, Mamo

79,00 zł55,30 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Mniej znaczy więcej. Twoje zero waste na co dzień

47,99 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie – wszystko o pielęgnacji włosów

47,99 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci ebooka "W pełnym słońcu". Dowiesz się z niego więcej na temat bezpiecznego opalania, stosowana SPFów oraz ochrony oczu.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022