Ciastka z mlecznym nadzieniem – Mleczne Kanapki

Kategoria: Porównanie produktów


Mleczne Kanapki reklamowane są jako zdrowe przekąski, a nie jako zwykłe ciastka. Reklama ma ogromną moc, dlatego te produkty podbiły serca rodziców… Jednak czy słusznie?


Kryteria oceny

Marka Kinder wyprodukowała najwięcej biszkoptów z mlecznym nadzieniem. I tak się składa, że akurat ich dwa produkty mają trochę lepsze składy, ale odrobinę lepszy mają ciastka Miami (z Biedronki).

  • niestety żaden produkt nie zasłużył na ocenę pozytywną
  • ocenę neutralną otrzymały cztery produkty: Kinder Yogurt-Slice, Kinder Mleczna Kanapka, Miami, Tago. Ilość cukrów w tych ciastkach również nie jest tak wysoka jak w innych produktach. Ich skład jest odrobinę lepszy od innych ciastek, ale nie oznacza to, że można je jeść bez wyrzutów sumienia. Takie „Mleczne Kanapki” nie są najlepszą przekąską. O wiele lepszym rozwiązaniem są domowe ciastka owsiane bez dodatku cukru plus do tego domowy koktajl albo smoothie.
  • ocenę negatywną otrzymało większość produktów, ponieważ zawierają one wysoką ilość cukrów i mają kiepskie składy.

Ciężko mi było wyróżnić składniki zbędne, które miałabym zaznaczyć jeszcze na czerwono. Z tego względu zaznaczyłam tylko cukry.

 

AUTOR

Kamila

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.