Skip to main content

Ciastka z mlecznym nadzieniem – Mleczne Kanapki

2021-05-05

Porównanie produktów

Autor: Kamila Kweczke

Mleczne Kanapki reklamowane są jako zdrowe przekąski, a nie jako zwykłe ciastka. Reklama ma ogromną moc, dlatego te produkty podbiły serca rodziców… Jednak czy słusznie? Kryteria oceny Marka Kinder wyprodukowała najwięcej biszkoptów z mlecznym nadzieniem. I tak się składa, że akurat ich dwa produkty mają trochę lepsze składy, ale odrobinę lepszy mają ciastka Miami (z […]

Mleczne Kanapki reklamowane są jako zdrowe przekąski, a nie jako zwykłe ciastka. Reklama ma ogromną moc, dlatego te produkty podbiły serca rodziców… Jednak czy słusznie?


Kryteria oceny

Marka Kinder wyprodukowała najwięcej biszkoptów z mlecznym nadzieniem. I tak się składa, że akurat ich dwa produkty mają trochę lepsze składy, ale odrobinę lepszy mają ciastka Miami (z Biedronki).

  • niestety żaden produkt nie zasłużył na ocenę pozytywną
  • ocenę neutralną otrzymały cztery produkty: Kinder Yogurt-Slice, Kinder Mleczna Kanapka, Miami, Tago. Ilość cukrów w tych ciastkach również nie jest tak wysoka jak w innych produktach. Ich skład jest odrobinę lepszy od innych ciastek, ale nie oznacza to, że można je jeść bez wyrzutów sumienia. Takie “Mleczne Kanapki” nie są najlepszą przekąską. O wiele lepszym rozwiązaniem są domowe ciastka owsiane bez dodatku cukru plus do tego domowy koktajl albo smoothie.
  • ocenę negatywną otrzymało większość produktów, ponieważ zawierają one wysoką ilość cukrów i mają kiepskie składy.

Ciężko mi było wyróżnić składniki zbędne, które miałabym zaznaczyć jeszcze na czerwono. Z tego względu zaznaczyłam tylko cukry.


AUTOR

Kamila Kweczke

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024