Chrupki kukurydziane smakowe dla dzieci

Kategoria: Porównanie produktów


Chrupki kukurydziane smakowe dla dzieci mają albo dobry, albo fatalny skład. 


Chrupki smakowe lepiej zacząć wprowadzać do diety starszych dzieciaków – im później, tym lepiej. Jednak wiem, że np. przy starszym rodzeństwie i innych dzieciach ciężko jest zabronić zjeść dziecku tego, co jedzą inni. Dlatego jeśli w diecie dziecka mają pojawić się chrupki to niech to będą takie z dobrym składem. Jeśli dziecko jest niemowlakiem to NIE mogą one zawierać dodatku soli ani cukru (oraz dodatków do żywności). Tutaj nadadzą się chrupki Little Angel (wszystkie wersje smakowe), HiPP, Holle, Erdbar, Biobim. Dla starszaków ciekawą opcją są Biopont. A dla dużych dzieci i dorosłych proponuję Biosaurus. Natomiast negatywnie ocenione chrupki odradzam KAŻDEMU.

Kryteria oceny

  • pozytywna dla chrupek z bardzo dobrym składem – bez dodatku cukru czy też soli.
  • neutralna dla chrupek z przeciętnym składem, ale bardziej polecam je większym dzieciom i dorosłym.
  • negatywne dla chrupek z kiepskim składem. Zawierają one zbędne składniki takie jak cukier i dodatki do żywności.

Co zamiast chrupek?

Najlepiej jest nauczyć dziecko, żeby jak najmniej podjadać. Podstawą powinno być 4-5 posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. W zależności od rozkładu dnia/zajęć można ewentualnie pominąć drugie śniadanie (jeśli np. obiad ma być wcześniej) albo podwieczorek (jeśli np. obiad był bardzo sycący). To my-dorośli przekazujemy dzieciom nasze nawyki żywieniowe. Dlatego nie dziwmy się, że dziecko nie chce jeść warzyw, jeśli my tego nie robimy. Chcesz, żeby dziecko jadło zdrowo? To daj mu dobry przykład! Z tego względu warto ograniczyć przekąski takie jak chrupki. Dla dzieci po 1. roku życia dobrą przekąską będą orzechy niesolone, ale w niewielkich ilościach. Można również proponować dziecku warzywa, owoce.

AUTOR

Kamila

Jestem absolwentką Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Na co dzień czytam dla Was etykiety, a w wolnej chwili stawiam na kryminały :) Gdy tylko mam czas uciekam w góry, gdzie "ładuję swoje baterie".

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.