Skip to main content

Żele do mycia twarzy do skóry wrażliwej

2017-05-08

Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: Beata

Żel do mycia twarzy jest kosmetykiem bardzo popularnym w codziennej pielęgnacji oczyszczającej cerę. Ma on za zadanie oczyścić dokładnie skórę z brudu, kurzu oraz resztek makijażu, których nie usunęły inne produkty przeznaczone do demakijażu. Dodatkowo nie powinien on wysuszać skóry ani wywoływać podrażnień. Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno […]

Żel do mycia twarzy jest kosmetykiem bardzo popularnym w codziennej pielęgnacji oczyszczającej cerę. Ma on za zadanie oczyścić dokładnie skórę z brudu, kurzu oraz resztek makijażu, których nie usunęły inne produkty przeznaczone do demakijażu. Dodatkowo nie powinien on wysuszać skóry ani wywoływać podrażnień.


Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Żel do mycia twarzy dla skóry wrażliwej powinien zawierać przede wszystkim delikatne środki myjące, które dokładnie usuną zanieczyszczenia z cery. Najbezpieczniej przy takim typie cery wybierać związki powierzchniowo-czynne wytwarzane z kwasów tłuszczowych olejów roślinnych, np. oleju kokosowego czy oliwy z oliwek. Dobrym przykładem takich substancji może być Disodium Cocoamphodiacetate, który rekomendowany jest w produktach myjących do tego typu cery dzięki swojemu delikatnemu, a jednocześnie skutecznemu działaniu. Jego atutem jest ogromny wachlarz właściwości, ponieważ. oprócz likwidowania zabrudzeń, nawilża ją oraz kondycjonuje skórę. Jest  bardzo delikatny, dlatego nie powoduje podrażnień oczu. Dodatkowo łagodzi drażniące działanie innych detergentów. W składzie kosmetyku myjącego należy natomiast zwracać uwagę na obecność Sodium Laureth Sulfate, który może podrażniać skórę. Aby skóra nie uległa zbyt silnemu wysuszeniu do receptury dodaje się substancje natłuszczające, które są odpowiedzialne za odbudowanie bariery lipidowej skóry. Substancje naturalne natłuszczające to m.in. cieszące się ogromną popularnością oleje nierafinowane , takie jak olej kokosowy czy olej z pestek winogron. Olej kokosowy w kosmetyce naturalnej wykorzystywany jest przede wszystkim do łagodzenia stanów zapalnych, ponieważ nie podrażnia naskórka. Przeciwdziała także starzeniu się skóry, wygładza ją oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia.  Należy jednak zwrócić uwagę, że olej kokosowy zaliczany jest do tzw. olei nieschnących, czyli takich, które bardzo wolno się wchłaniają, a przy tym pozostawiają tłustą warstwę na skórze. Produkt ten jest zatem polecany przede wszystkim dla cer suchych, wrażliwych i dojrzałych, bez skłonności do zaskórników.


AUTOR

Beata

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

STRONA INTERNETOWA:



OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Za Słodko!

65,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024