Żele aloesowe

Kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki


Żel aloesowy to chyba najbardziej wszechstronny ze wszystkich kosmetyków! Najlepszy jest ten świeżo wyciśnięty z wyhodowanej we własnym domu roślinki, ale nie każdy ma taką możliwość. Z pomocą przychodzą więc gotowe produkty.


Przy wyborze żelu aloesowego istotna jest, oczywiście, procentowa zawartość aloesu. Im wyższa, tym lepiej. Ważne jest również to, z jakiego źródła pochodzi aloes, czy uprawa jest ekologiczna, czy jest certyfikowana. Na tym tle wyróżnia się marka Santaverde, które posiada własne pola uprawne, więc od samego początku ma pełną kontrolę nad hodowlą.

Niemniej kluczową sprawą niż sama jakość aloesu jest to, jakie zastosowano konserwanty. Bo co z tego, że sam aloes może być, teoretycznie, stosowany w celu łagodzenia podrażnień, jeśli żel będzie zawierał w składzie substancje, które nie powinny mieć kontaktu z uszkodzoną skórą? Co z tego, że samego aloesu mogą bezpiecznie używać dzieci i kobiety w ciąży, jeśli końcowy produkt konserwowany jest fenoksyetanolem czy solami kwasu wersenowego, których zarówno kobiety ciężarne jak i dzieci powinny unikać?

Jeśli natomiast nasz żel aloesowy zawiera bezpieczne konserwanty, mamy mnóstwo możliwości stosowania go:

  • jako nawilżający balsam do ciała lub serum do twarzy, samodzielnie bądź jako uzupełnienie pielęgnacji;
  • jako środek łagodzący wszelkie zmiany zapalne, podrażnienia po depilacji czy po opalaniu;
  • jako remedium na pogryzienia komarów i innych owadów;
  • jako podkład pod olejowanie włosów;
  • jako humektantowe wzbogacenie gotowej maski do włosów;
  • jako lekka wcierka na skórę głowy o działaniu bakteriobójczym i przeciwłupieżowym;
  • jako składnik domowej maseczki do twarzy lub pod oczy;
  • jako środek wspomagający rozjaśnianie blizn i przebarwień;
  • jako baza pod makijaż;
  • jako dodatek do gotowych kremów, balsamów, masek, szamponów, którym chcemy nadać dodatkowe właściwości nawilżające i regenerujące.

AUTOR

krytyk_kosmetyczny

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.


Strona internetowa:

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.