Skip to main content

Odżywki do zniszczonych i suchych włosów

2017-03-27

Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: Beata

Odżywki są kosmetykiem niezbędnym w pielęgnacji włosów, szczególnie tych zniszczonych, potrzebujących natychmiastowej regeneracji. Odżywki nie wpływają na porost włosów ani na ich grubość. Należy pamiętać, że preparaty te służą do odbudowania ubytków w martwej części włosa, dlatego zalecane jest nakładanie ich na włosy  od ucha w dół. Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz […]

Odżywki są kosmetykiem niezbędnym w pielęgnacji włosów, szczególnie tych zniszczonych, potrzebujących natychmiastowej regeneracji. Odżywki nie wpływają na porost włosów ani na ich grubość. Należy pamiętać, że preparaty te służą do odbudowania ubytków w martwej części włosa, dlatego zalecane jest nakładanie ich na włosy  od ucha w dół.


Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić szczególną uwagę

Odżywki do włosów suchych i zniszczonych powinny zawierać w swoim składzie dużą ilość substancji natłuszczających i nawilżających kosmyki naszych włosów. W tym celu najczęściej stosuje się alkohole tłuszczowe, które wygładzają, zmiękczają, a także nawilżają kosmyki. Do tej klasy związków możemy zaliczyć: Catearyl Alkohol, Lauryl Alkohol oraz Stearyl Alcohol. Każdy z tych związków otacza kosmyki filmem, przeciwdziałając tym samym odparowywaniu wody. Dodatkowo Lauryl Alkohol wykazuje odporność na działanie promieniowania UV. Alkoholami pozytywnie wpływającymi na kosmyki są także alkohole dwu- i wielowodorotlenowe. Mają właściwości podobne do alkoholi tłuszczowych, jednakże ich ogromną zaletą jest to, że zapobiegają wysychaniu kosmetyku.

W składach odżywek pojawiają się  również takie alkohole, których lepiej unikać, ponieważ mogą powodować alergie oraz wysuszać włosy. Są to np. Benzyl Alcohol oraz Alkohol Denat. Kolejnymi ważnymi składnikami są substancje odpowiadające za działanie antystatyczne – zmniejszają lub niwelują zgromadzony ładunek elektryczny, odpowiedzialny za elektryzowanie się włosów. Możemy zaliczyć do nich przede wszystkim silikony, które dają złudny efekt pięknych zadbanych kosmyków. Należy jednak pamiętać, że mogą one przyczyniać się do powstawania zmian skórnych oraz utrudniać przenikanie substancji aktywnych w głąb włosa. Silikony należy usuwać szamponem, który w swoim składzie ma związek powierzchniowo czynny, zdolny do usunięcia tych związków z włosów. Naturalnym ich odpowiednikiem może być Stearamidopropyl Dimethylamine, który jest pozyskiwany z oleju rzepakowego. Także masło shea do włosów zniszczonych i suchych sprawdza się rewelacyjnie przez zawartość dużej ilości witaminy E oraz karotenu. Wygładza ono  włosy i sprawia, że kosmyki stają się lśniące, a także jedwabiście gładkie w dotyku. Innymi olejami wpływającymi na dobrą kondycję włosów są olej jojoba, olej z orzechów makadamia czy olej z pestek moreli. Unikajmy natomiast związków, takich jak DMDM Hydantoin, które mogą uwalniać formaldehyd, a przez to skutkować uczuleniem.


AUTOR

Beata

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

STRONA INTERNETOWA:



OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Za Słodko!

65,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024