Skip to main content

Kremy matujące

2022-09-15

Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: Karolina Kosmala

Nadprodukcja sebum i mocno błyszcząca skóra szczególnie w strefie T? Jak sobie z tym radzić?

Błysk na twarzy często określamy jako “zdrowe glow”. Co jednak zrobić, kiedy jest go za dużo a twarzy? Nadprodukcja sebum może zdarzyć się każdemu- szczególnie jeśli w ostatnim czasie mocno przesuszyliśmy skórę.


Czasami po lecie skóra, która była narażona na ciągłe działanie promieni słonecznych, zaczyna produkować nieco więcej sebum. Zaczynamy wtedy w panice używać produktów, które mają za zadanie dogłębnie oczyścić i zmatowić naszą cerę. Jednak stosowanie silnie oczyszczającego żelu do mycia twarzy, następnie matującego toniku, a później jeszcze kremu matującego może źle się dla nas skończyć. Skóra, która ciągle jest wysuszana i pozbawiana swojej naturalnej warstwy ochronnej zaczyna produkować jeszcze więcej sebum, a tego przecież nie chcemy! To prosta droga do zaburzenia równowagi bariery hydrolipidowej

Jeśli Twoja cera nagle zaczęłam produkować więcej sebum niż zazwyczaj- nie panikuj! To etap przejściowy, z którym spokojnie sobie poradzisz. Najważniejszy jest umiar i dopasowanie do potrzeb Twojej skóry.

W takim okresie warto na noc używać produktów nawilżających, a w pielęgnacji porannej zastosować jedynie krem o działaniu normalizującym lub matującym. Podobna zasada dotyczy cer tłustych – w tym przypadku nie stosujmy jedynie produktów, które mają za zadanie usunięcie sebum, ponieważ to może skończyć się jego jeszcze większą produkcją. Pamiętajmy – na noc nawilżamy cerę, a przed makijażem możemy zastosować krem, który pomoże nam utrzymać mat na skórze nieco dłużej.

Często jednak producenci  do kremów o działaniu matującym dodają alkohol (Alcohol, Alcohol Denat.), który może nas podrażnić i dodatkowo wysuszyć- nie zawsze, ale może tak się zdarzyć. Ma on za zadanie zmatowić cerę, a dodatkowo jest promotorem przejścia dla innych substancji. Świetnymi absorbentami będzie również krzemionka (Silica) lub skrobia kukurydziana (Zea Mays Starch).

Nie zapominaj o nawilżeniu, szczególnie wieczorem, jeśli w ciągu dnia używasz produktów o działaniu matującym i wysuszającym. Zachowasz tak barierę hydrolipidową w równowadze i dostarczysz skórze potrzebnych substancji.

Zmagacie się z nadprodukcją sebum?


AUTOR

Karolina Kosmala

Jestem Biotechnologiem i wielka pasjonatką kosmetyków. Zajmuję się analizowaniem składów oraz wpływem poszczególnych substancji na całość produktu, a ponadto uwielbiam sprawdzać działanie kosmetyków na własnej skórze. Od ponad 5 lat prowadzę bloga beautylover.pl oraz Instagram @beauty_lover_blog. Interesuję się tematyką true crime. Bardzo dużo czasu spędzam z mężem oraz córeczką, wspólnie uwielbiamy podróżować i odkrywać nowe miejsca.

STRONA INTERNETOWA: http://www.beautylover.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2023