Filtry do twarzy dla dorosłych

Kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki


Wiosną i latem przy ładnej pogodzie odkrywamy więcej ciała, ale to właśnie twarz najczęściej jest eksponowana przez cały rok! Zerknijmy więc jak ją chronić nawet w mniej słonecznych dniach!

Przed kremami z filtrami do twarzy stoi trudne zadanie – z jednej strony wiemy jak ważne jest ich stosowanie, a z drugiej cenimy sobie wygodę użytkowania.
Kremy z filtrami do twarzy nie powinny być zbyt tłuste i ciężkie, ponieważ mogą pogarszać cerę skłonną do trądziku i zaskórników, idealne nie powinny bielić twarzy i powodować jej nieestetycznego błyszczenia, a także sprawdzać się pod makijażem.
Warto też pamiętać o różnicy między kremami z filtrami UV z zastosowaniem filtrów fizycznych i chemicznych. Te pierwsze możemy zastosować nawet tuż przed wyjściem na słońce, te drugie z kolei ok 20-30 minut przed wyjściem na zewnątrz.

Na krem czy pod krem, a może zamiast? To częsta wątpliwość i dużo zależy od składu kremu z filtrem – jeśli zawiera on substancje nawilżające, naturalne ekstrakty i oleje to możemy spokojnie stosować go jako jedyny produkt. Jeśli jego skład jest ubogi, a formuła wspiera tylko działanie filtrów to warto pod krem z filtrem nałożyć swój ulubiony, lekki krem lub serum odżywcze. Odradzamy stosowania kremu do twarzy na krem z filtrem – żeby filtry dobrze działały to musimy nałożyć ich odpowiednią ilość i zwykły krem może zaburzyć to działanie.

Jaki filtr wybrać? W sezonie jesień – wiosna możemy postawić na filtry o mniejszej ochronie SPF 25 – SPF 30, zwłaszcza jeśli nasz czas przebywania na zewnątrz to głównie droga do pracy rano i powrót po południu. O mocniejszym filtrze (SPF 50) należy pomyśleć w sytuacji gdy dużo czasu spędzamy na zewnątrz lub stosujemy kurację złuszczającą z zastosowaniem kwasów!

Pamiętajcie też, że w przypadku stosowania filtrów i makijażu należy szczególnie przyłożyć się do oczyszczania skóry – dzięki temu mamy pewność, że użyte kosmetyki nie pogorszą stanu naszej cery!

O samych filtrach, ich rodzajach i na co zwrócić uwagę napisaliśmy nieco więcej tutaj.

Wskazaliśmy Wam też kilka filtrów, które według naszej wiedzy sprawdzą się pod makijaż – pamiętajcie jednak, że mnogość produktów do makijażu na rynku uniemożliwia nam wskazanie Wam produktu, który na pewno się sprawdzi!  Dobrą alternatywą są kremy przeciwsłoneczne, które zawierają kolorowe pigmenty i mogą pełnić funkcję lekkiego makijażu – to czy zdecydujemy się wzmocnić krycie ulubionym podkładem zależy tylko do Was.

Na pewno produktem wartym uwagi w sezonie letnim są podkłady mineralne – mają one postać sypką, przypominającą puder, a nie ustępują tradycyjnym podkładom pod kątem krycia. Pozostawiają też większe pole do eksperymentów – twarz z nałożonym filtrem można przypudrować przed ich użyciem i sprawdzić czy wtedy makijaż będzie wyglądać lepiej. Podkład mineralny ze względu na swój skład również zapewnia nam lekką ochronę przeciwsłoneczną.

AUTOR

Justyna Czybier

Mam na imię Justyna. Z wykształcenia jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, jednak to w składach kosmetyków odnalazłam prawdziwą pasję do analizy i poszerzania wiedzy. Moja przygoda zaczęła się od pytań „Czy kosmetyki, których używam, mogą szkodzić mojej cerze? Jeśli tak, co dokładnie?” i trwa już ponad dwa lata. Od tego czasu regularnie zgłębiam wyniki dostępnych badań i opracowania dotyczące potencjalnie szkodliwych składników. Mieszkam we Wrocławiu, jestem kocią matką, w wolnych chwilach czytam, gram lub po prostu spędzam czas ze znajomymi.

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowieTa witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.