Filtry dla dzieci

Kategoria: Dziecko , Porównania Produktów - kosmetyki


 

Opalenizna uważana jest za przejaw zdrowia, tymczasem jest zupełnie na odwrót.


Ciemnienie skóry to reakcja obronna naszego organizmu na nadmiar promieniowania słonecznego. Pod wpływem działania szkodliwych promieni ultrafioletowych organizm wytwarza większą ilość melaniny, co w konsekwencji prowadzi do przejściowego zabarwienia skóry. Kiedy więc zauważycie zmianę koloru skóry oznacza to, że w tym miejscu nie była ona odpowiednio chroniona.

Jak odpowiednio chronić skórę?

Przede wszystkim poprzez stosowanie preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi. Filtry dzielimy na mineralne i chemiczne. Filtry mineralne to dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) i tlenek cynku (Zinc Oxide). Są one dopuszczone do stosowania w kosmetykach naturalnych. Warto natomiast unikać dwutlenku tytanu występującego w formie nanocząsteczek, gdyż cząsteczki takie poddane działaniu promieniowania ultrafioletowego stają się toksyczne i przyczyniają się do rozwoju zmian nowotworowych.  Spośród filtrów chemicznych powinniśmy natomiast wystrzegać się filtrów przenikających do krwioobiegu. Są to: Etylhexyl Methoxycinnamate, Octyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Benzophenone-4, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Homosalate, 4- Methylbenzylidene Camphor, Octyl Dimethyl PABA.

Poza stosowaniem filtrów ochronę zapewni nam również noszenie okularów przeciwsłonecznych czy kapelusza. Wybierając kapelusz trzeba zwrócić uwagę na splot – kapelusze słomiane i te z otwartym splotem mogą przepuszczać promieniowanie słoneczne. Warto sięgnąć także po parasol. Duży i głęboki czarny parasol może zapewnić ochronę na poziomie SPF 50+.

filtry4

 

AUTOR

krytyk_kosmetyczny

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowieTa witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.