Czynniki mające wpływ na skórę

Kategoria: Porady


Czy wiesz, że nie tylko pielęgnacja ma wpływ na skórę?

Tak naprawdę to tylko jeden z czynników, który warto wziąć pod uwagę, oprócz niego jest też szereg innych, ale niestety nie wszystkie są zależne od nas!

Stres, nieprawidłowa dieta, zbyt mała ilość snu czy używki (papierosy, alkohol) – to wszystko może przełożyć się na kondycję skóry, dlatego jeśli Twoja pielęgnacja mimo zmian nie przynosi efektów warto przyjrzeć się też innym czynnikom.

Podobnie ma się sprawa z czynnikami środowiskowymi – część z nas mieszkających w dużych miastach i obszarach z wysokim zanieczyszczeniem powietrza może obserwować pogorszenie się skóry w okresie zimowym. Na to wpływ ma nie tylko pogoda (niższa wilgotność powietrza, mróz), ale także smog!

Dlatego tak ważne jest kompleksowe podejście do skóry i wyeliminowanie tylu negatywnych czynników ile możemy w danym momencie. Oczywiście nikt nie każe nam się przeprowadzać, ale dobry sen i rzucenie palenia to bardzo dobry początek pięknych zmian!

AUTOR

Justyna Czybier

Mam na imię Justyna. Z wykształcenia jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, jednak to w składach kosmetyków odnalazłam prawdziwą pasję do analizy i poszerzania wiedzy. Moja przygoda zaczęła się od pytań „Czy kosmetyki, których używam, mogą szkodzić mojej cerze? Jeśli tak, co dokładnie?” i trwa już ponad dwa lata. Od tego czasu regularnie zgłębiam wyniki dostępnych badań i opracowania dotyczące potencjalnie szkodliwych składników. Mieszkam we Wrocławiu, jestem kocią matką, w wolnych chwilach czytam, gram lub po prostu spędzam czas ze znajomymi.

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.