Skip to main content

Szampony łagodne – porównanie

2022-05-29

Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki

Autor: Karolina Kosmala

Skóra głowy wymaga oczyszczania- w zależności od potrzeb codziennie lub co kilka dni. Niezależnie od częstotliwości mycia, ważny jest odpowiedni szampon!

Mycie włosów to podstawa ich pielęgnacji – bez prawidłowego oczyszczania ciężko mówić o dalszych krokach. Przyjrzyjmy się więc składom łagodnych szamponów.


Skóra głowy tak samo jak ta na twarzy wymaga oczyszczania – na jej powierzchni umieszczone są gruczoły łojowe, które pracują z różną intensywnością w zależności od naszej obecnej pielęgnacji, diety, zdrowia czy też genetycznych predyspozycji. Agresywne, częste oczyszczanie mocnymi środkami myjącymi może doprowadzić do jej przesuszenia, podrażnienia, swędzenia, tworzenia się wyprysków, a w obronie skóra może zacząć wydzielać więcej
łoju i wpadamy w błędne koło.

Do mocnych środków należą min. Sodium Lauryl Sulfate i jego nieco łagodniejszy odpowiednik Sodium Laureth Sulfate, czy też akceptowany w kosmetykach naturalnych Sodium Coco Sulfate. Mycie szamponami z tymi detergentami ma sens raz na jakiś czas – jak chcemy zmyć stylizatory, oczyścić skórę głowy i włosy ze składników, które się nadbudowują lub zastosować intensywną kurację.

W codziennej pielęgnacji warto postawić na łagodne oraz średnio łagodne szampony, które nie zaburzą pracy skóry i nie przesuszą włosów, a jednocześnie oczyszczą skórę z nadmiaru łoju i zanieczyszczeń zewnętrznych (pył, kurz) i zapobiegną zatykaniu mieszków włosowych.

Część szamponów oparta jest o znany detergent – Cocamidopropyl Betaine, chociaż jest on bardzo delikatny to okrył się złą sławą, kiedy został okrzyknięty alergenem roku! Warto zwrócić uwagę na jego obecność w składzie, chociaż jego podrażniające działanie najczęściej obserwuje się w połączeniu z wspomnianym wcześniej Sodium Lauryl Sulfate, które działanie ma łagodzić. U części osób faktycznie mogło wystąpić podrażnienie, dlatego warto zwrócić na niego uwagę, kiedy mamy problem ze skórą głowy

W składzie łagodnych szamponów warto szukać także składników, które łagodzą działanie detergentów, kondycjonują włosy i skórę głowy. Warto umyć skórę głowy dwa razy, aby dokładnie, ale łagodnie ją oczyścić

Nie ma też sensu mycia i tarcia włosów – piana spływająca po nich przy spłukiwaniu skóry głowy wystarczy żeby je oczyścić!


AUTOR

Karolina Kosmala

Jestem Biotechnologiem i wielka pasjonatką kosmetyków. Zajmuję się analizowaniem składów oraz wpływem poszczególnych substancji na całość produktu, a ponadto uwielbiam sprawdzać działanie kosmetyków na własnej skórze. Od ponad 5 lat prowadzę bloga beautylover.pl oraz Instagram @beauty_lover_blog. Interesuję się tematyką true crime. Bardzo dużo czasu spędzam z mężem oraz córeczką, wspólnie uwielbiamy podróżować i odkrywać nowe miejsca.

STRONA INTERNETOWA: http://www.beautylover.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

29,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

54,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci pierwszych rozdziałów nowego e-booka "Mniejscożercy". Dowiesz się z niego więcej na temat różnych rodzajów diet wegetariańskich, suplementacji oraz sposobów na ograniczenie mięsa w codziennym jadłospisie.

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022