Sessio Mini Analiza

Kategoria: Kosmetyki , Kosmetyki analiza


Produkty Seesio mignęły nam parę razy w drogeriach, zwłaszcza te „soczyste owoce” na opakowaniu przyciągają wzrok i kuszą do zakupu, ale nie dlatego zdecydowaliśmy się na wzięcie ich pod lupę!

Od ich pojawienia się są dość popularne na tematycznych blogach dotyczących pielęgnacji włosów! Oczywiście opinie bywają różne, bo nie ma jednego kosmetyku, który sprawdziłby się u każdego, ale prawdą jest, że sporo osób postanowiło je przetestować.

Jak wypadają naszym okiem?

Sporo kosmetyków to naprawdę niezłe produkty do pielęgnacji włosów! Na uwagę zasługują zwłaszcza szampony w piance, które łączą skuteczne oczyszczanie z delikatnością znaną nam z podobnych produktów do oczyszczania twarzy. Zwracamy uwagę na obecność substancji Polysorbate-20 w składzie, zwłaszcza w mgiełce, która pozostaje na powierzchni włosów!

W następnej kolejności przyjrzeliśmy się maskom i w większości jest tu nieźle! Na pewno na wyróżnienie zasłużyła seria Hair Vege Cocktail, ale jeśli komuś nie przeszkadzają syntetyczne emolienty w postaci parafiny czy silikonów to będzie też zadowolony z pozostałych masek i odżywek.

Niestety nie wszystkie produkty możemy polecić, ale na szczęście są one w mniejszość w stosunku do tych, których sami byśmy użyli!

Warto też wspomnieć, że w pielęgnacji włosów za efekt odpowiada nie tylko jeden produkt i nawet najlepsza odżywka niewiele zdziała jeśli nie będziemy regularni w pielęgnacji!

AUTOR

Justyna Czybier

Mam na imię Justyna. Z wykształcenia jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, jednak to w składach kosmetyków odnalazłam prawdziwą pasję do analizy i poszerzania wiedzy. Moja przygoda zaczęła się od pytań „Czy kosmetyki, których używam, mogą szkodzić mojej cerze? Jeśli tak, co dokładnie?” i trwa już ponad dwa lata. Od tego czasu regularnie zgłębiam wyniki dostępnych badań i opracowania dotyczące potencjalnie szkodliwych składników. Mieszkam we Wrocławiu, jestem kocią matką, w wolnych chwilach czytam, gram lub po prostu spędzam czas ze znajomymi.

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.