Skip to main content

Podkłady naturalne w płynie

2020-10-11

Kosmetyki, Porównanie produktów

Autor: Justyna Czybier

Dla wielu kobiet makijaż stanowi nieodzowny krok w codziennej rutynie, a jednym z częściej stosowanych produktów, obok tuszu jest podkład. Obecnie mamy na rynku szeroki dostęp do produktów naturalnych lub z wysokim udziałem substancji naturalnego pochodzenia, które nie tylko upiększają, ale także pomagają pielęgnować skórę. To co najbardziej odróżnia podkłady “klasyczne” od tych naturalnych to […]

Dla wielu kobiet makijaż stanowi nieodzowny krok w codziennej rutynie, a jednym z częściej stosowanych produktów, obok tuszu jest podkład.


Obecnie mamy na rynku szeroki dostęp do produktów naturalnych lub z wysokim udziałem substancji naturalnego pochodzenia, które nie tylko upiększają, ale także pomagają pielęgnować skórę. To co najbardziej odróżnia podkłady “klasyczne” od tych naturalnych to brak silikonów i parafiny.

Silikony nie są substancjami szkodliwymi dla skóry, jednak nie są one też akceptowane przez jednostki certyfikujące kosmetyki naturalne. W składzie są łatwo rozpoznawalne po charakterystycznych końcówkach -methicone, -silicone, -siloxane, -silanol. Najpopularniejszym silikonem jest Dimethicone.

W podkładach drogeryjnych silikony stanowią często, tuż po wodzie, główny składnik. Są chętnie wykorzystywane w produkcji podkładów, ponieważ tworzą na powierzchni skóry film, który daje optyczne złudzenie jedwabistej gładkości. Jednak oprócz tego nie mają one właściwości pielęgnacyjnych, do tego niektóre z nich trudniej usunąć ze skóry za pomocą łagodnych substancji myjących. Dlatego często przy stosowaniu makijażu z silikonami niedokładny demakijaż i zbyt pobieżne oczyszczanie są przyczyną negatywnych reakcji skóry.

Naturalną alternatywą dla silikonów są woski roślinne oraz emolienty pochodzenia naturalnego. Najczęściej wykorzystywane woski występują w składach pod nazwami: Cera Alba, Beeswax, Carnauba Wax, Euphorbia cerifera (candelilla) wax , Copernicia Cerifera Cera, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cetyl Palmitate, Myristyl Myristate, Isopropyl Myristate, Cetyl Esters.

Warto jednak pamiętać, że do ich usunięcia również należy się przyłożyć. Jednym z wymogów jakie stawa się przecież kosmetykom do makijażu to trwałość i długotrwały, nieskazitelny wygląd. Nasza skóra przez cały dzień “pracuje”, produkując min. sebum czy pot, które mogą po pewnym czasie rozpuszczać makijaż.

Dlatego jeśli się malujecie, to pamiętajcie o prawidłowym demakijażu z użyciem produktów do tego stworzonych (mleczko, płyn micelarny, płyn dwufazowy, olejek hydrofilny), a następnie umyciu twarzy! To da Wam gwarancję, że na skórze nie pojawią się niedoskonałości w postaci zaskórników.

Dla osób, które mają cerę problematyczną i szukają alternatywy dla płynnych podkładów polecamy podkłady mineralne, sypkie, które przestawiliśmy TUTAJ


AUTOR

Justyna Czybier

Mam na imię Justyna. Z wykształcenia jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, jednak to w składach kosmetyków odnalazłam prawdziwą pasję do analizy i poszerzania wiedzy. Moja przygoda zaczęła się od pytań „Czy kosmetyki, których używam, mogą szkodzić mojej cerze? Jeśli tak, co dokładnie?” i trwa już ponad dwa lata. Od tego czasu regularnie zgłębiam wyniki dostępnych badań i opracowania dotyczące potencjalnie szkodliwych składników. Mieszkam we Wrocławiu, jestem kocią matką, w wolnych chwilach czytam, gram lub po prostu spędzam czas ze znajomymi.



OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Promocja

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł34,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Za Słodko!

65,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024