Moistry Mini Analiza

Kategoria: Kosmetyki , Kosmetyki analiza


Chociaż ostatnio półki drogerii uginają się pod ciężarem kosmetyków z pięknym naturalnym składem, to nie zapomnieliśmy o małych manufakturach i ich produktach!

Zawsze będziemy pamiętać, że ta mała „rewolucja” zaczęła się właśnie od nich – marzycieli, którzy chcieli stworzyć kosmetyki zgodnie z naturą. I to właśnie oni nadal nas zaskakują, pomysłowością, kreatywnością czy podejściem do kosmetyków.

Moistry to dość niewielka marka, na którą trafiliśmy (jak na wiele) przypadkiem. Ktoś wspomniał, ktoś podał dalej i przykuła naszą uwagę.

Wybór jest, póki co, niewielki, ale znajdziemy tu dwa podstawowe produkty do pielęgnacji cery czyli piankę do mycia twarzy i krem. Jeśli chodzi o ten drugi produkt to spodobało nam się podejście, nie ma tu bowiem kremu „uniwersalnego” tylko od razu 4 kremy do pielęgnacji różnego typu cer z odpowiednimi substancjami aktywnymi:

  • krem do cery dojrzałej z olejem z orzechów macadamia, fermentami, witaminą A (w postaci palmitynianu retinylu, najsłabszą i najłagodniejszą formą tej witaminy) i kwasem laktobionowym
  • krem do skóry naczynkowej z niacynamidem, ginko bilboa i lukrecją
  • krem do cery problematycznej z olejem konopnym, łagodzącym wyciągiem z zielonej herbaty i ekstraktem z wierzby białej (naturalne źródło kwasu salicylowego)
  • krem do skóry suchej z masłem shea, skwalanem (występującym naturalnie w sebum i pomagającym wzmocnić bariery skóry), nawilżajacą gliceryną i kwasem hialuronowym.

To dobrze przemyślane produkty i widać, że marka ma na nie pomysł. Czekamy na więcej, a Wy?

AUTOR

Justyna Czybier

Mam na imię Justyna. Z wykształcenia jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, jednak to w składach kosmetyków odnalazłam prawdziwą pasję do analizy i poszerzania wiedzy. Moja przygoda zaczęła się od pytań „Czy kosmetyki, których używam, mogą szkodzić mojej cerze? Jeśli tak, co dokładnie?” i trwa już ponad dwa lata. Od tego czasu regularnie zgłębiam wyniki dostępnych badań i opracowania dotyczące potencjalnie szkodliwych składników. Mieszkam we Wrocławiu, jestem kocią matką, w wolnych chwilach czytam, gram lub po prostu spędzam czas ze znajomymi.

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.