Lullalove x CEK Mini Analiza

Kategoria: Kosmetyki , Kosmetyki analiza


Produkty od Lullalove już dawno skradły nasze serca (i po naszej publikacji w serii Gdzie kupię… wiemy, że też ich kochacie), dlatego możecie wyobrazić sobie naszą radość jak zostaliśmy poproszeni o sprawdzenie składu ich nowej perełki i możliwość umieszczenia naszego logo na opakowaniu!

To dla nas wyjątkowe wyróżnienie – od kiedy powstał serwis mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli brać udział w tworzeniu tego, co tak mocno kochamy – kosmetyków z pięknym, naturalnym składem. To prawie jak nasze dziecko. I jesteśmy z niego bardzo dumni!

Chociaż w nowej gamie póki co są dwa produkty to możemy śmiało powiedzieć, że dla większości maluchów (i ich rodziców) to prawdopodobnie będą jedyne potrzebne kosmetyki, czyli łagodny żel 2w1 (do ciałka i do włosków malucha) oraz krem do ciała i twarzy dla dzieci.

To jest też pierwszy raz w naszej analizie, kiedy nie oznaczamy substancji zapachowej jako potencjalnie podrażniającej, a to dlatego, że wiemy, że jest ona skomponowana tak, aby była maksymalnie bezpieczna i pozbawiona alergenów, a same kosmetyki pozytywnie przeszły badania potwierdzające tolerancję tych kosmetyków u osób o szczególnie wrażliwej skórze.

Dlatego śmiało możemy je polecić zarówno dzieciom jak i dorosłym z wrażliwą skórą czy niektórymi dermatozami (np. AZS), a cudowny zapach malin dodatkowo umili Wam stosowanie!

 

AUTOR

Justyna Czybier

Mam na imię Justyna. Z wykształcenia jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, jednak to w składach kosmetyków odnalazłam prawdziwą pasję do analizy i poszerzania wiedzy. Moja przygoda zaczęła się od pytań „Czy kosmetyki, których używam, mogą szkodzić mojej cerze? Jeśli tak, co dokładnie?” i trwa już ponad dwa lata. Od tego czasu regularnie zgłębiam wyniki dostępnych badań i opracowania dotyczące potencjalnie szkodliwych składników. Mieszkam we Wrocławiu, jestem kocią matką, w wolnych chwilach czytam, gram lub po prostu spędzam czas ze znajomymi.

2 komentarze
Skomentuj
  1. Ewelina

    Czy żel i krem nadają się również dla dziecka ze zmianami ŁZS?

    • Justyna Czybier

      Nie powinny zaostrzyć zmian, ale żel był komponowany tak, żeby był łagodny i nie ma w składzie substancji działających przeciwgrzybiczo. Sprawdzi się przy mniejszych zmianach, jednak przy zaostrzeniu lepiej polegać na opinii lekarza 🙂

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowie

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.