Skip to main content

Czy masz osobny ręcznik do twarzy?

2022-05-10

Kosmetyki, Porady

Autor: Karolina Kosmala

Używasz osobnego ręcznika do twarzy?
A czy wiesz, że wilgotny ręcznik może być siedliskiem bakterii?

Używanie codziennie tego samego ręcznika do twarzy, ręcznika do wszystkiego (włosy, ciało twarz), lub ręcznika którym wszyscy domownicy wycierają ręce jest złym pomysłem. A jeśli zmagasz się z niedoskonałościami skóry to osobny, codziennie świeży ręcznik to must have!

Dlaczego? Wilgotny ręcznik może być siedliskiem bakterii, zwłaszcza jeśli zostawiamy go w łazience i nie pozwalamy mu wyschnąć. Takim sposobem możemy „roznosić” po twarzy zanieczyszczenia na nim zebrane.

Warto zadbać aby codziennie twarz wycierać suchą i czystą tkaniną. Na rynku dostępnych jest wiele produktów m.in. rolki z bawełnianymi jednorazowymi ręcznikami. Z jednej strony to fajna opcja, ale generuje to niepotrzebne odpady (można później użyć do sprzątania ale jednak lepiej coś wielorazowego). Coraz więcej sklepów wprowadza do oferty małe ręczniczki idealna do twarzy! Ich ceny za wieloraki najczęściej są korzystne, a ważne jest aby mieć kilka na zmianę kiedy pozostałe są w praniu 😍

Zwrócicie też uwagę, aby taki ręcznik był miękki i miły w dotyku a nie szorstki i twardy- to nie peeling! Taki ręcznik przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Pamiętajcie, że takim ręcznikiem osuszamy umytą już twarz, poprzez delikatne dociskanie a nie pocieranie! Nie myjemy nim twarzy i nie pocieramy

Musimy przyznać, że ta jedna mała zmiana sprawiła że stan cery się poprawił!

Macie swój ręcznik do twarzy? A może macie swoje polecenia?


AUTOR

Karolina Kosmala

Jestem Biotechnologiem i wielka pasjonatką kosmetyków. Zajmuję się analizowaniem składów oraz wpływem poszczególnych substancji na całość produktu, a ponadto uwielbiam sprawdzać działanie kosmetyków na własnej skórze. Od ponad 5 lat prowadzę bloga beautylover.pl oraz Instagram @beauty_lover_blog. Interesuję się tematyką true crime. Bardzo dużo czasu spędzam z mężem oraz córeczką, wspólnie uwielbiamy podróżować i odkrywać nowe miejsca.

STRONA INTERNETOWA: http://www.beautylover.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

69,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2022