Skip to main content

Konkurs z Piwniczką Babuni

2016-08-07

Konkurs

Autor: Redakcja Czytamy Etykiety

Wspólnie z Piwniczką Babuni ogłaszamy konkurs! Mamy do rozdania trzy zestawy składające się z: Barszczyku Galicyjskiego Barszczyku Orientalnego Barszczyku Staropolskiego Produkty te mają świetne składy i można je pić na ciepło oraz na zimno. Dlatego świetnie sprawdzą się w upalne i chłodne dni. Warunki udziału w konkursie Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na […]

Wspólnie z Piwniczką Babuni ogłaszamy konkurs! Mamy do rozdania trzy zestawy składające się z:

Produkty te mają świetne składy i można je pić na ciepło oraz na zimno. Dlatego świetnie sprawdzą się w upalne i chłodne dni.

Warunki udziału w konkursie

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaką potrawę babci wspominasz najbardziej i dlaczego? Odpowiedź nie musi być długa – minimalnie jedno zdanie (ale może być dłuższa). Swoje zgłoszenia wysyłajcie na kontakt@czytamyetykiety.pl

Konkurs zaczyna się w poniedziałek 8 sierpnia 2016 r. i trwa do niedzieli 14 sierpnia 2016 r. do godziny 23:59. Powodzenia!

WYNIKI KONKURSU

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Wasze odpowiedzi pokazują, że kuchnia babci jest najlepsza pod słońcem. I magicznym składnikiem każdej babcinej potrawy jest serce! Przecież dla swoich wnucząt zawsze gotują z miłością. Nawet jeśli jest to zwyczajna kanapka to nigdzie indziej tak dobrze nie smakuje.

Razem z Piwniczką Babuni wybraliśmy trzy odpowiedzi (a było ciężko wybrać tylko trzy). Nagrodzone odpowiedzi:

 • Magdalena K.:

  „Potrawą babci,  którą wspominam najczęściej z czasów dzieciństwa, jest zupa pomidorowa.
  To nie była zwykła zupa Pomidorowa. Babcia przygotowywała ją zawsze ze świeżego lub pasteryzowanego własnoręcznie soku pomidorowego (zależnie od pory roku), który był robiony z pomidorów uprawianych w jej własnej szklarni.  Pomidorowa mojej Babci Basi od początku do końca była tworzona z sercem. Babcia pielęgnowała swoje pomidory, dbała o nie jak tylko mogła, a one odwdzięczały się smakiem,  którego nie mogę obecnie znaleźć nigdzie – ani w zwykłym supermarkecie,  ani na bazarku, ani nawet otrzymując pomidory od znajomych którzy również mają własne ogródki.
  Moja Babcia nadal dzielnie rok w rok zbiera nasiona z poprzednich pomidorowych plonów, pikuje, sadzi i dba o nie,  mimo bardzo podeszłego wieku.  A one są wciąż tak samo pyszne,  soczyste. Pomidorową z własnego soku Babcia robi do dziś, smak jest tak samo rewelacyjny, tylko niestety ja bardzo rzadko mam jej okazję spróbować,  ze względu na to że mieszkamy od siebie daleko”.

 • Karolina J.
 • „Rodzinny stół – symbol więzi i trwałości – stracił w dzisiejszych czasach na znaczeniu. Coraz rzadziej się spotykamy i mniej ze sobą rozmawiamy. W dzieciństwie żyłam w przeświadczeniu, że niedziela jest dniem wspólnego jedzenia rodzinnych obiadów. Prawie w każdą niedzielę jeździliśmy na nie do dziadków. Ubieraliśmy się odświętnie. Wszyscy przyjeżdżali odpowiednio wcześniej. Szło się na spacer, potem był obiad, który przeciągał się cały dzień. Cała rodzina siadała przy wielkim stole, na którym pojawiał się rosół, taki typowy z całej kury z podwórza mojej babci. Rozgrzewający, sycący i prawdziwy, czyli taki, w którym pływają oka, jak twierdziła. Ta zupa już na zawsze będzie mi się kojarzyła z radością wynikającą ze wspólnego posiłku. Dom dziadków był bezpiecznym miejscem, w którym nie tylko zaspokajało się głód, ale też potrzebę bliskości, snuło się rodzinne plany i opowiadało wspaniałe historie z przeszłości. Te chwile należą do moich najpiękniejszych i najbardziej żywych wspomnień”.

 • Kasia M.

„Otóż kuchnia mojej babci to właśnie to co wspominam z ogromnym sentymentem. Wakacje zawsze mi smakowały wyśmienicie. Razem z siostrą spędzałyśmy je na wsi. Świeże powietrze, las, woda i ciągle głodna młodzież;) to były czasy. Codzienne pytanie babci: „Co chcecie na obiad?”. Ja zawsze, ale to zawsze prosiłam o „różowy barszczyk”. Najsmaczniejszy, najpiękniej wyglądający i w ogóle naj! Teraz nie raz próbowałam odtworzyć ten smak, niestety nigdy mi się nie udało. Babci z nami już niestety nie ma i nigdy już nie zjem tak smacznego „różowego barszczyku”. Żałuję tego bardzo”.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą e-mailową.

Regulamin konkursu:
 1. Organizatorem konkursu jest strona Czytamy Etykiety [http://czytamyetykiety.pl/].
 2. Fundatorem nagród jest Piwniczka Babuni.
 3. Konkurs organizowany jest na obszarze Polski i trwa od 08.08.2016 r. do 14.08.2016 r. do godziny 23:59
 4. Zadaniem uczestników jest wysłanie odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zgłoszenie należy wysłać pod adres: kontakt@czytamyetykiety.pl
 5. Uczestnicy biorący udział w konkursie zgadzają się na publikację odpowiedzi publicznie.
 6. Każdy z Uczestników może wysłać jedną odpowiedź.
 7. Spośród wszystkich odpowiedzi zostaną wybrane trzy.
 8. Nagrodami są trzy zestawy składające się z produktów Piwniczka Babuni
 9. Wyłonienie laureatów nastąpi nie później niż do 17.08.2016 r. i zostanie ogłoszone na blogu Czytamy Etykiety (http://czytamyetykiety.pl/blog/).
 10. Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody oraz na ekwiwalent pieniężny.
 11. Wysyłka nagród tylko na obszarze Polski.
 12. Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane w celach przeprowadzenia konkursu, wyłonienia zwycięzcy i przyznania, wydania i odbioru nagrody. Dane osobowe uczestników konkursu będą wykorzystywane zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: DzU z 2002 r., nr 101 poz. 926).

AUTOR

Redakcja Czytamy Etykiety

Redakcja Czytamy Etykiety

STRONA INTERNETOWA: https://czytamyetykiety.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Superfoods. Mała encyklopedia superpokarmów

45,90 zł


Piszemy Etykiety, Twoje kosmetyczne „zrób to sam”

44,00 zł


Dla Ciebie, Mamo

79,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book dla dziecka i rodzica na temat drugiego śniadania!

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2021