Kremy przeciwzmarszczkowe dla młodej cery – jak wybierać?

Kategoria: Jak czytać etykiety , Kosmetyki , Porównania Produktów - kosmetyki

Wszyscy dobrze wiemy, że upływ czasu rzadko działa na naszą (wizualną) korzyść. Z jednymi obchodzi się bardziej łaskawie, z innymi – nieco mniej – panie na pewno wiedzą, o czym mówię… Na to, jak szybko zaczną pojawiać nam się zmarszczki wpływa wiele czynników, np. dieta, nałogi, geny… Warto już po 25. roku życia wspomóc skórę i zaopatrzyć się w dobry krem przeciwzmarszczkowy, który pomoże nam dłużej zachować młody wygląd. Kremy przeciwzmarszczkowe używane są w celu spłycania drobnych zmarszczek pojawiających się na skórze, stanowią dodatkowy element pielęgnacji dla kobiet chcących walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się naskórka. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kremu?

Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Produkty tego typu powinny zawierać substancje aktywne przeciwdziałające procesowi starzenia się skóry takie, jak Perfluorodecalin, Inozytol czy Retinol. Pierwszy z nich ma zdolność rozpuszczania tlenu dzięki temu odżywia skórę i redukuje zmarszczki. Poprawia także funkcję barierową skóry co powoduje zwiększenie skuteczności nawilżających Perfluorodecalinu. Jednakże zbyt duża ilość tlenu w naskórku może spowodować zwiększenie liczby niestabilnych cząsteczek tlenu, które wytwarzają wolne rodniki a tym samym przyspieszają proces starzenia się skóry. Inozytol reguluje równowagę pomiędzy żelazem a miedzią, co umożliwia ich prawidłowe funkcjonowanie. Właściwość ta powoduje, iż działa on przeciwstarzeniowo, ponieważ usuwa nadmiar jonów żelaza odpowiedzialnych za starzenie się komórek. Ponadto chelatując jony miedzi zapobiega powstawaniu przebarwień a także melaniny, ponieważ blokuje w ten sposób proces tyrozynazy. Sprawdza się dobrze również jako naturalny antyoksydant. Kolejną substancją działającą przeciwstarzeniowo jest retinol, czyli witamina A nazywana także witaminą młodości. Powoduje ona odnowę komórek skóry, reguluje ich podział oraz stymuluje ich rozwój, dzięki czemu ubytki powstałe podczas starzenia się skóry stają się niewidoczne. Bruzdy zostają spłycone, skóra staje się gładsza, zaś dalszym etapie użytkowania witaminy A zrogowaciała, obumarła cześć naskórka zostaje usunięta co powoduje, iż skóra wygląda na młodszą i bardziej rozświetloną. Drogocennym składnikiem w takich kremach jest róża damasceńska, która również działa przeciwzmarszczkowo, a przy tym nawilżająco na naskórek. Warto podkreślić, że dodatek antyoksydantów – np. witaminy C przeciwdziała rozwojowi wolnych rodników odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry. Unikajmy natomiast w takich preparatach dodatku Tetrasodium EDTA, ponieważ w wysokich stężeniach drażni on skórę i błony śluzowe. Ponadto wykazuje on działanie rakotwórcze jeżeli połączymy go ze związkami azotowymi.

 

 

AUTOR

Beata

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

Brak komentarzy
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W trosce o Twoje zdrowieTa witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką plików cookies.