Skip to main content

Grycan rezygnuje z użycia jaj z chowu klatkowego

2017-07-09

Aktualności

Autor: Redakcja Czytamy Etykiety

Firma Lodziarnie Firmowe, właściciel marki Grycan – Lody od pokoleń, podjęła decyzję o całkowitej rezygnacji z jaj pochodzących z chowu klatkowego. Zmiany mają zostać wprowadzone najpóźniej do roku 2023. Oficjalna polityka firmy opublikowana została po rozmowach prowadzonych przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Grycan wycofuje jajka z chowu klatkowego Bardzo cieszą nas takie informacje jak powyższa. Właściciel […]

Firma Lodziarnie Firmowe, właściciel marki Grycan – Lody od pokoleń, podjęła decyzję o całkowitej rezygnacji z jaj pochodzących z chowu klatkowego. Zmiany mają zostać wprowadzone najpóźniej do roku 2023. Oficjalna polityka firmy opublikowana została po rozmowach prowadzonych przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki.


Grycan wycofuje jajka z chowu klatkowego

Bardzo cieszą nas takie informacje jak powyższa. Właściciel marki Grycan już wcześniej postanowił przyczynić się do poprawy warunków życia zwierząt hodowlanych. Proces ten w pierwszej kolejności objął pracownie cukiernicze Grycan, gdzie używane są przede wszystkim jajka z wolnego wybiegu i z chowu ściółkowego. Kolejnym krokiem jest rezygnacja z jaj z chowu klatkowego, także w produkcji lodów.

Zobowiązanie podjęte przez właściciela marki Grycan to kolejny krok ku poprawie losu milionów kur niosek. Marka obecna na polskim rynku od 2004 roku jest największą rodzinną siecią lodziarnio-kawiarni firmowych. Dlatego tak cieszy nas, że popularne marki rezygnują z jajek „3”. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie coraz więcej firm decyduje się na ten krok. Z jajek oznaczonych cyfrą 3 zrezygnowali już między innymi producenci lodów i kawiarnie: Unilever (Algida), Zielona Budka, Lody Koral, A. Blikle, Green Cafe Nero czy Starbucks. Zmiany te mają duże znaczenie – w samej Polsce każdego roku hoduje się i zabija około 40 milionów kur niosek.

Pamiętajmy jak ważne jest czytanie etykiet. Jeśli producent stosuje jaja inne niż pochodzące z chowu klatkowego to zawsze wspomina o tym na etykiecie. Z tego względu pamiętajmy o czytaniu etykiet i świadomym wyborze!

źródła informacji: Grycan i Stowarzyszenie Otwarte Klatki


AUTOR

Redakcja Czytamy Etykiety

Redakcja Czytamy Etykiety

STRONA INTERNETOWA: https://czytamyetykiety.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

NowośćPromocja

BLACK FRIDAY: Zestaw ebooków – spożywczy

158,70 zł49,00 zł


NowośćPromocja

BLACK FRIDAY: Zestaw e-booków – kosmetyczny

153,80 zł49,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Superfoods. Mała encyklopedia superpokarmów

45,90 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy e-book dla dziecka i rodzica na temat drugiego śniadania!

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2021