czytamyedtykiety.pl żywność

Barszcze białe – porównanie produktów

Dodano: 9 Kwietnia 2019 Przez: Agnieszka Wałęka
kategoria: Porównanie produktów

Wielkanoc już za niecałe 2 tygodnie! Jak ten czas szybko leci -prawda? Z okazji zbliżających się Świąt, przygotowaliśmy porównanie białych barszczy. To jedna z tradycyjnych zup wielkanocnych, która jest przygotowywana zamiennie z żurkiem – wszystko zależy od tradycji, jakie panują w domu. Jak wybrać gotowy barszcz biały?


Lista składników to podstawa

Oczywiście, nie jest tajemnicą, że zrobiony samemu barszcz biały będzie znacznie lepszym wyborem, niż sklepowe barszcze z torebki. Na szczęście, w sklepach są też barszcze z dobrym składem. Przykładem będą np. Kowalewski, BioAvena, Charsznickie i Runoland (te dwa ostatnie są produktami ekologicznymi, za co mają dodatkowy plus). Wszystkie te produkty mają przyzwoite listy składników – składają się tylko z tego, co potrzebne jest do przygotowania barszczu. Bez chemicznych dodatków i mleka w proszku. 

 

Jeśli chodzi o barszcze z torebki, nie możemy ich polecić. Jedynie barszcz Rustica dostał ocenę neutralną, a nie negatywną – z tych niepożądanych dodatków zawiera mleko w proszku, olej palmowy, na którym usmażono cebulę oraz aromaty. Natomiast w pozostałych pojawiają się dodatki takie, jak: wzmacniacze smaku (glutaminian sodu, 5’rybonukleotydy disodowe, kwas cytrynowy, aromat dymu wędzarniczego, maltodekstryna, zagęstniki).

 

Przyznajcie sami – taki barszcz pewnością nie jest ddobrym wyborem ani na Święta ani na co dzień! Wybierzcie coś, co wszyscy zjedzą ze smakiem 🙂

O Autorze

Agnieszka Wałęka - magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, a także trener personalny i korepetytor prywatny matematyki. Miłośniczka masła orzechowego, wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, ciekawostek dietetycznych i "strażniczka" sklepowych etykiet - zawsze wie, co w trawie piszczy i żaden produkt nie ma przed nią tajemnic :) Prowadzi bloga http://www.katsuumi.pl/

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt:
Przejdź do paska narzędzi