czytamyedtykiety.pl żywność
Aplikacja Czytamy Etykiety

Wybierz antyperspirant bez aluminium

Dodano: 3 Października 2016 Przez: Beata
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki
Antyperspiranty stosowane są codziennie w celu niwelowania nadmiernego pocenia się. Sprawiają, że czujemy się komfortowo w każdej sytuacji. Sprawdzają się świetnie także w usuwaniu nieprzyjemnego zapachu pod pachami. Jednak – jak w przypadku wszystkich kosmetyków – tutaj też trzeba zwracać uwagę na składniki. Wybierajcie antyperspiranty bez aluminium – o szkodliwości i kontrowersjach wokół tego składnika od pewnego czasu jest głośno. Sole aluminium blokują gruczoły potowe i neutralizują zapach potu – jednak są to toksyczne substancje. Przenikając przez skórę kumulują się w organizmie i negatywnie wpływają na stan zdrowia. Dziś pokażemy Wam antyperspiranty BEZ aluminium.

Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Produkty tego typu powinny w swoim składzie zawierać substancje naturalnego pochodzenia wykazujące działanie przeciwzapalne. Takim składnikiem może być zawarty w korzeniu lukrecji kwas glycyretinowy. Ważne jest również aby wzbogacać antyperspiranty w składnik zwalczający nieprzyjemny zapach wydzielający się wraz z potem (tzw. substancję dezodorującą), taki jak cytrynian trietylu. Szukajmy także w takim produkcie dodatków odpowiedzialnych za pochłanianie wilgoci oraz sebum takich jak szkło wulkaniczne. Dodatkowym atutem takiego produktu będzie różnorodność zawartych w nim oleów roślinnych oraz ekstraktów roślinnych. Pozytywne działanie da ekstrakt z płucnicy islandzkiej, który wykazuje działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Innym przykładem może być olejek z rozmarynu, który działa odkażająco oraz antybiotycznie przez co przeciwdziała przedostaniu się bakterii i brudu w miejsce aplikacji. Ponadto – jak wspomniałam we wstępie – warto przy wyborze antyperspirantu unikać w składzie aluminium, które jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Kumulując się w naszym organizmie przyczynia się do wzrostu zachorowalności na chorobę Alzheimera i Parkinsona oraz na raka piersi wśród kobiet. Poza tym niekorzystnie wpływa na tkankę mózgową powodując m.in. zaburzenie koncentracji, równowagi oraz pamięci.

Co zamiast dezodorantów?

Alternatywą dla antyperspirantów dostępnych na rynku jest własnoręczne wykonanie swojego produktu, poprzez połączenie oleju kokosowego, sody oczyszczonej, mąki ziemniaczanej oraz cytrynowego olejku eterycznego w następujących proporcjach:

– 4 łyżki sody oczyszczonej
– 1 łyżka mąki ziemniaczanej
– 4 łyżki oleju kokosowego
– 15-20 kropli olejku eterycznego (np. olejek cytrynowy)

Warto również wypróbować tzw. oliwkę magnezową – roztwór wody destylowanej i chlorku magnezu w stosunku 1:1, 2:1 lub 3:1. Zaletą tej alternatywy jest dodatkowa suplementacja magnezu niezbędnego w naszym organizmie.

 

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: