czytamyedtykiety.pl żywność

Pasty do zębów dla dzieci

Dodano: 8 Września 2016 Przez: Beata
kategoria: Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki
Pasty do zębów dla dzieci są szczególnie ważne w utrzymaniu higieny osobistej naszych pociech. Produkty te mają za zadanie dokładnie oczyścić jamę ustną bez uczucia dyskomfortu oraz przeciwdziałać powstawaniu próchnicy.

Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Produkty tego typu powinny zawierać w swoim składzie substancje odpowiedzialne za zwalczanie próchnicy takie jak ksylitol czy fluorek sodu. Jednakże coraz częściej zwłaszcza w pastach dla najmłodszych odchodzi się od dodatku tego drugiego związku chemicznego, ponieważ jego przedawkowanie dzienne powoduje uczucie otępienia, wypryski, wszelakiego rodzaju uczulenia oraz wzrost zagrożenia nowotworem. Dlatego też tak drogocennym składnikiem i zamiennikiem fluorku sodu stał się ksylitol, który jest bezpieczniejszy dla naszego zdrowia, a działa tak samo jak jego poprzednik. Dodatkowym atutem będzie dodanie przeróżnych ekstraktów roślinnych potęgujących dobroczynne działanie pasty do zębów, np. ekstrakt z aloesu czy ekstrakt z nagietka lekarskiego, który działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo, co pomaga w walce z próchnicą. Unikajmy natomiast disodium EDTA, ponieważ może podrażnić błony śluzowe, a także dwutlenku tytanu, gdyż wykazuje po jego spożyciu działanie kancerogenne.

Co zamiast pasty do zębów?

Alternatywą dla past do zębów może być użycie:

  • oleju kokosowego, który wykazuje działanie antybakteryjne,
  • a także szałwii, która pozytywnie wpływa na stan naszego szkliwa, gdyż posiada właściwości odkażające i przeciwzapalne.
Można także stworzyć własną pastę do zębów

Potrzebne będą:

  1. Olejek eteryczny (najlepiej olejek miętowy)
  2. Drobna sól  (najlepiej kamienna lub morska)
  3. Soda oczyszczona

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: