O nas

Dobre decyzje wymagają namysłu, uważności i podstawowej wiedzy. Wy jesteście czujni, my dostarczamy informacje.

Dane o dodatkach są neutralne i mają podstawy w dostępnych wynikach badań, przy czym podkreślamy, że nie wszystkie dodatki są szkodliwe. Oceny produktów są subiektywne i wyrażone na podstawie składu w formie piktogramu.

Zadaniem producentów jest wypracowanie zysku, nie wspieranie zdrowia konsumentów. Dlatego niech wybór produktu w sklepie będzie świadomy, nie odruchowy lub podyktowany reklamą. Po prostu – czytamy etykiety!

Serwis Czytamyetykiety.pl prezentuje analizę etykiet i przegląd zawartości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Tłumaczymy trudne pojęcia i rozszyfrowujemy skróty. Wskazujemy, które produkty warte są uwagi świadomego konsumenta – a które niekoniecznie.

Etykiety czyta dla was

Kamila Kweczke

Absolwentka Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką. Współautorka bloga o tematyce żywnościowej oraz racjonalnego odżywiania: Odżywianie od kuchni
(http://odzywianieodkuchni.blogspot.com/). Na co dzień czyta dla Was etykiety, a w wolnej chwili kryminały. Uwielbia uciekać w góry, gdzie najlepiej odpoczywa.

Baza składników Poznaj bazę składników