czytamyedtykiety.pl żywność

Kremy do rąk – który warto kupić?

Dodano: 18 Września 2016 Przez: Beata
kategoria: Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki
Kremy do rąk używane są niemal codziennie w dopełnieniu pielęgnacji naszych dłoni. Kosmetyk ten ma za zadanie nawilżyć przesuszone od detergentów dłonie, a także chronić przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Produkty tego typu powinny zawierać w swoim składzie dużą ilość substancji natłuszczających oraz nawilżających nasz naskórek tworząc dzięki temu ochronną warstwę na naszych dłoniach. Do takich składników zaliczyć możemy wszelakie emolienty oraz oleje nierafinowane, np. olej z nasion górecznika czy olej ze słodkich migdałów, a także substancje takie, jak panthenol czy allantoina. Dodatkowym atutem takiego produktu będzie wzbogacenie go w (bezpieczne dla naszego organizmu) filtry UV, taki jak Octocrylene, który jako jedyny filtr chemiczny tolerowany jest w kosmetykach pochodzenia naturalnego. Octocrylene  pozostaje na skórze, dzięki czemu pochłania promieniowanie słoneczne. Jest on również łagodny dla naszego organizmu, ponieważ nie powoduje zaburzeń hormonalnych jak inne tego typu substancje.

Unikajmy natomiast filtrów, które są niestabilne na naszym naskórku i przez to przyczyniają się do powstawania alergii oraz fotouczuleń, takich jak Butyl Methoxydibenzoylmethane (BMDM) czy Isoamyl Methoxycinamate (IMC). Warto zaznaczyć, że działają one negatywnie na gospodarkę hormonalną i przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju płodu, dlatego zabronione jest używanie filtrów tego rodzaju przez kobiety w ciąży. Przykładami takich filtrów mogą być również Homosalate czy 3-Benzylidencamphor.

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: