czytamyedtykiety.pl żywność

Kremy dla mężczyzn – wybierz najlepszy!

Dodano: 13 Września 2016 Przez: Beata
kategoria: Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki
Krem nawilżający dla mężczyzn, podobnie jak dla kobiet, stanowi podstawę w pielęgnacji skóry. Jego zadaniem jest odpowiednie nawodnienie naskórka bez uczucia lepkości i dyskomfortu.

Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Produkty tego typu powinny zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki zawartych w nich emolientom lub nierafinowanym olejom roślinnym takim jak np. olej słonecznikowy. Dodatkowym atutem będzie wzbogacenie kremu w przeciwutleniacze, które będą walczyć z wolnymi rodnikami i przeciwdziałać szybkiemu starzeniu się skóry. Warto, aby w takim kremie znalazły się także ekstrakty roślinne, które spotęgują dobroczynne działanie kosmetyku. Do takich ekstraktów możemy zaliczyć ekstrakt z aloesu, a także wyciąg z nasion Paullinia Guarana. Poszukujmy także dodatkowych składników działających nawilżająco, np. gliceryna, allantoina czy kwas hialuronowy.

Unikajmy natomiast DMDM Hydantoin, który może skutkować uwolnieniem formaldehydu, a tym samym powodować szybsze starzenie się skóry oraz działanie rakotwórcze.

Małą podpowiedzią dla Was jest powyższa grafika 🙂

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: