czytamyedtykiety.pl żywność

Kremy dla dzieci na odparzenia

Dodano: 19 Grudnia 2016 Przez: Beata
kategoria: Bez kategorii, Jak czytać etykiety
Kremy na odparzenia dla niemowląt zapobiegają powstawaniu odparzeń na pupach naszych najmłodszych dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu, jak również łagodzą powstałe podrażnienia.

Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Produkty tego typu powinny zawierać substancje działające zarówno antybakteryjnie, jak i łagodzące podrażnienia i wspomagające leczenie stanów zapalnych, takie jak tlenek cynku. Należy mieć jednak na uwadze, że związek ten w nadmiernych ilościach może powodować wysuszenie skóry maluszka. Dodatek różnorodnych olei nierafinowanych, takich jak olej makadamia czy olej ze słodkich migdałów, wspomoże proces regeneracji naskórka, jednocześnie go przy tym nawilżając. W produktach tego typu ważne są także składniki łagodzące podrażnienia – np. allantoina czy witamina E. Witamina E dodatkowo przyspiesza gojenie się powstałych ran, dzięki czemu efektywnie odtwarza nową tkankę. Chroni także przed wysuszeniem naskórka oraz przed osłabieniem elastyczności skóry. Nie można również zapomnieć o dobroczynnym działaniu w tym zakresie ekstraktów roślinnych, dlatego warto wzbogacić dany preparat ekstraktem z rumianku, aloesem czy wyciągiem z nasion bawełny. Unikajmy natomiast w takich preparatach związków takich jak Trietanoloamina, ponieważ mogą one wywoływać u maluszków reakcje alergiczne, a także być toksyczne w przypadku odkładania się w organizmie przez wiele lat.

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: