czytamyedtykiety.pl żywność

Kosmetyki na rozstępy

Dodano: 9 Stycznia 2017 Przez: Beata
kategoria: Kosmetyki, Porównania Produktów - kosmetyki
Kosmetyki na rozstępy wpisują się w podstawową pielęgnację kobiet podczas ciąży. Służą do niwelowania nieestetycznych zmian powstających na skutek gwałtownej utraty wagi lub przybrania na wadze.

Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Produkty tego typu powinny w swoim składzie zawierać substancje aktywne zwalczające problem wielu kobiet podczas i po ciąży. Jedną z takich substancji jest Hydroksyprolina, która wspomaga odbudowę włókien elastyny. W takim kosmetyku nie powinno także zabraknąć naturalnych olejów nierafinowanych, które pozytywnie wpływają nie tylko na nawilżenie naskórka ale także na zmniejszenie prawdopodobieństwa powstania rozstępów. Do takich olejów zaliczyć można olej z awokado, olej jojoba, olej migdałowy oraz olej z masłosza. Wzbogacenie takiego preparatu o kolagen i związki krzemu pozytywnie wpływają na utrzymanie odpowiedniej wilgoci i sprężystości naszej skóry. Witaminy takie jak C,A oraz E dodatkowo zadziałają antyoksydacyjnie, zwalczając wolne rodniki powodujące szybsze starzenie się skóry. W takich produktach wskazane są również ekstrakty roślinne np.  ekstrakt z Centella Asiatica, który działa regenerująco, a przy tym wygładza i zmniejsza rozstępy lub też wyciąg z pestek grejpfruta działający stymulująco na produkcję włókien elastynowych oraz kolagenowych. W produktach tego typu należy unikać syntetycznych przeciwutleniaczy, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ mogą wywoływać raka oraz zmiany genetyczne w komórkach. Do tej klasy przeciwutleniaczy zaliczamy BHT i BHA.

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: