czytamyedtykiety.pl żywność

Delikatne preparaty myjące dla dzieci ze skórą atopową i wrażliwą

Dodano: 15 Maja 2017 Przez: Beata
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Preparaty myjące dla dzieci ze skórą atopową i wrażliwą służą głównie do bardzo delikatnego i łagodnego usuwania zanieczyszczeń z naskórka. Poza tym mają one za zadanie dodatkowo natłuścić skórę, aby uniknąć dodatkowego wysuszenia i nadać skórze odpowiednią miękkość i gładkość.


Co w trawie piszczy, czyli dobre składniki oraz te, na które powinno zwrócić się szczególną uwagę

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry dla dzieci powinny w swoim składzie zawierać delikatne dla skóry związki powierzchniowo czynne odpowiedzialne za usuwanie brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń ze skóry najmłodszych. Najlepszym rozwiązaniem dla takiej skóry jest stosowanie w kosmetykach nieinwazyjnych środków myjących, które usuną zabrudzenia, a przy tym nie spowodują podrażnień na delikatnej skórze. Przykładem tego typu związku może być LaurylGlucoside, który jest bezpieczny dla środowiska, ponieważ ulega biodegradacji, czyli rozkładowi bez wydzielania przy tym szkodliwych substancji. Poza tym jest on łagodny dla skóry i ma zdolność łagodzenia działania silniejszych i przez to drażniących środków myjących. Pełni również rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzenie do roztworu wodnego substancji trudno rozpuszczalnych lub całkowicie nierozpuszczalnych, takich jak wyciągi roślinne czy kompozycje zapachowe.

Preparaty tego typu zawierają także emolienty, czyli preparaty zmiękczające o działaniu natłuszczającym skórę, co powoduje utworzenie płaszcza ochronnego na powierzchni skóry (tzw. okluzji) zabezpieczającego naskórek przed wysuszeniem. Przykładami tego typu związków są nierafinowane oleje roślinne oraz woski pochodzenia naturalnego. Olej ze słodkich migdałów do kąpieli wykorzystywany jest dzięki swoim korzystnym właściwościom nawilżającym oraz łagodzącym podrażnienia. Ponadto stosowany jest w celu zwalczania łuszczycy oraz egzemy. Jego zaletą jest także to, że należy do tzw. olei szybkoschnących, co powoduje, że szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze.

O Autorze

Mam na imię Beata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, ale obecnie mieszkam w Poznaniu. Studiuję Chemię ze specjalnością Chemia kosmetyczna na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje zainteresowania to muzyka, sport, literatura oraz kosmetyki naturalne. Moją pasją jest odkrywanie nowych kosmetyków, receptur, jak również tworzenie samodzielne tych produktów. W moich tekstach znajdziecie mnie pod pseudonimem bexulka.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: