czytamyedtykiety.pl żywność

Pasty do zębów – zestawienie 18 past dla dzieci

Dodano: 11 Lutego 2018 Przez: krytyk_kosmetyczny
kategoria: Porównania Produktów - kosmetyki

Skład pasty do zębów jest szczególnie ważny, ponieważ ma ona bezpośredni kontakt z błonami śluzowymi, przez które wszystkie szkodliwe substancje szybko przenikają do krwioobiegu.


Głównym składnikiem, odpowiadającym za właściwości czyszczące pasty, jest fluor (Sodium Fluoride/ Stannous Fluoride/ Olaflur / Fluorinol), który wzmacnia zęby i chroni je przed próchnicą. Aby utrzymać prawidłowy poziom fluoru osoba dorosła powinna używać pasty, która zawiera od 1000 do 1500 ppm związków fluoru. W pastach dla dzieci częstym zamiennikiem fluoru jest ksylitol (Xylitol), który również niszczy bakterie powodujące próchnicę. Jest on bezpieczniejszy dla zdrowia, a dodatkowo nadaje paście atrakcyjny dla dziecka, słodki smak. Inne substancje słodzące często spotykane w pastach dla maluchów, to np. sacharyna (Saccharin), sorbitol (Sorbitol) czy sukraloza (Sucralose).

Każdą pastę cechuje tzw. współczynnik ścieralności RDA (Radioactive Dentin Abrasion), który określa ilość substancji ściernych znajdujących się w produkcie. Przy paście do codziennego stosowania współczynnik ten powinien wynosić od 45 do 70.  Najpopularniejszym materiałem ściernym, jaki występuje w pastach, jest krzemionka (Silica/ Hydrated Silica).

Pasta do zębów musi zawierać także związki odpowiedzialne za jej właściwości oczyszczające. Jednym z nich jest sls (Sodium Lauryl Sulfate), może on jednak podrażniać błonę śluzową jamy ustnej. Lepszym wyborem będą pasty z delikatniejszymi detergentami jak np. Sodium Lauroyl Glutamate.

2 (5)

3 (2)

 

O Autorze

Mam na imię Małgorzata. Z wykształcenia jestem filologiem, z pasji chemikiem. Interesuje mnie wszystko, co jest związane z kosmetykami – od surowców, poprzez kompozycję składu, proces tworzenia aż do projektu opakowań. Możecie mnie spotkać na Instagramie, gdzie pod pseudonimem krytyk_kosmetyczny dzielę się z Wami opiniami na temat testowanych przeze mnie produktów. Znajdziecie tam również recenzje książek oraz informacje o ciekawych, branżowych wydarzeniach.

KOMENTARZE
X

Wyszukaj swój produkt: